LITOMĚŘICE - Dnes (sobota) od 17 hodin zakončí mistrovskou sezónu 2006/2007 fotbalový čtyřlístek z regionu, který startuje v nejvyšší krajské soutěži. A je se určitě na co těšit.

O bytí a nebytí hrají Litoměřice v Modré. Před posledním kolem jim patří 14. příčka, která by mohla, ale nemusela, znamenat záchranu. „Záleží také na tom, jak budou hrát zástupci kraje v divizi. Namočený je Děčín a Most B, ale snad to zvládnou,“ přeje si kouč Litoměřic Milan Chlouba, který věří, že se zachrání i jeho tým. „Pokud vyhrajeme, troufám si tvrdit, že jsme na 90% zachráněni, ale vyhrát nebude snadné ani náhodou. Ještě ze své aktivní kariéry si pamatuji, že se nám v Modré nevedlo. Soupeř má kvalitní tým, nebezpečné standardky. Nesmíme hrát ale ustrašeně, to by nikam nevedlo. Ten zápas zkrátka musíme odjezdit po zadku.“

Litoměřičtí mají po posledním tréninku nečekané problémy na postu gólmana. „Ekrt si vykloubil prst, Kouba má angínu. Pokud nebudou fit, do brány asi půjde Krůta. Ostatní hráči jsou naštěstí v pořádku,“ dodal Chlouba.

O prvenství Brozan v soutěži bylo rozhodnuto už pár kol před koncem, ale sobotní duel s Roudnicí bude mít svůj náboj. „To zcela určitě. My do toho půjdeme naplno. Budeme chtít ukázat, že fotbal umíme a patříme v tabulce mnohem výš,“ říká trenér Roudnice Jiří Hubáček. Podzimní duel skončil před více než pěti stovkami diváků bez branek. “To utkání jsme začali až příliš opatrně. Teď budeme chtít hrát mnohem ofenzivněji. Brozanským samozřejmě k postupu blahopřejeme, ale zároveň doufáme, že jim oslavy po posledním zápase trochu pokazíme. Chceme určitě alespoň bod. Speciálně motivovat hráče nemusíme, je to derby. Bohužel nepůjdeme do něj kompletní, ale to jsme nebyli celé jaro. Chybět budou Cibulka, Hubáček i dlouhodobě zraněný Neuman,“ prozrazuje jména absentérů roudnický kouč.

Ani domácí nebudou zcela kompletní. „Tlatla už odjel na dovolenou, Krása je po antibiotikách, takže uvidíme, jak to s ním bude. V utkání dostanou příležitost všichni hráči, kteří se na postupu podíleli, i když někteří třeba nastoupí na jiných postech. Je jasné, že nic jiného než tři body nebereme. I když už nám v podstatě o nic nejde, je to derby a v něm chceme uspět,“ jasně říká brozanský kormidelník Lukáš Fišer. „Chceme se rozloučit dobrým výkonem, rád bych tedy pozval na prestižní derby co nejvíce diváků.“

Fotbalisté Štětí se v posledním kole představí na hřišti AFK LoKo Chomutov. Domácí mají soupeři co vracet, na podzim totiž prohráli ve Štětí o pět branek.