Bod zajistil až v závěru Tomášek

Admira – FF Roudnice 1:1 (0:0)

PRAHA - V předposledním kole fotbalové divize staršího dorostu přivezli hráči FF Roudnice z Prahy bod, který na Admiře zachraňovali až v samém závěru.

Od začátku se hrálo bojovné utkání, v 15. minutě se po centru Kühna ocitl Tomášek sám v pokutovém území, ale míč nedokázal zpracovat. Ve 20. minutě se domácí záložník Woth prezentoval střelou vedle. Ve 23. minutě postupovali tři hostující hráči na dva obránce Admiry, Kalous však přihrál Merglovi do postavení mimo hru. Ve 29. minutě Kühn minul míč, k tomu se dostal Kurek a střelou v tísni z otočky trefil tyč Honsovy branky. Ve 32. minutě se efektně uvolnil Franc kolem Kühna, přihrál pod sebe na Machatu, ale jeho střela minula branku. Ve 36. minutě se po akci Řezníčka a přihrávce Šmída dostal ke střele Mergl, mířil však pouze do boční sítě.

Po přestávce začali lépe hosté. Po centru Kühna se v dobré příležitosti objevil Kalous, jeho střelu však stačil zblokovat obránce. V 50. minutě Mergl přihrával Kalousovi, jeho odraženou střelu vybojoval Müller pro Mergla, který našel přihrávkou před branku znovu Kalouse. Ten se sice trefil přesně, ale radost mu překazil zdvižený praporek asistenta na pomezí. V 68. minutě po zaváhání Poláka postupoval středem hřiště Kvapil, přihrál Machatovi, jehož střelu vyrazil Hons a Brůža odkopl míč do bezpečí před dotírajícím útočníkem. V 70. minutě zahrávali domácí rohový kop, na který si nejvýše vyskočil Kurek. Míč z jeho hlavy odvrátil na brankové čáře Šmíd, následnou dorážku pak vyrazil z branky Kühn rukou pouze za cenu penalty a červené karty. K pokutovému kopu se postavil Machata a bezpečně proměnil.

Farma se nevzdávala a vyrovnání přišlo v závěrečné minutě utkání, kdy střídající Mrázek našel centrem Tomáška, který pohotově hlavou v pádu vyrovnal na 1:1. „My jsme se v případě úspěchu mohli dostat na třetí místo před Děčín. Zápas byl ale vyrovnaný a dělba bodů je zasloužená. Kluci se znovu přesvědčili, že se vyplatí hrát do závěrečných minut,“ říkal po utkání trenér hostů Jiří Kohout.

Branky: 71. Machata z pk. – 89. Tomášek, ČK Kühn (Roudnice).
FF Roudnice: Hons – Kühn, Brůža, Řezníček, Hála – Šmíd (72. Mrázek), Polák, Müller, Tomášek – Mergl (90. Šnajdr), Kalous (81. Prágl).

Farmáři si zaslouženě odvezli tři body

Admira Praha – FF Roudnice 1:2 (0:0)

PRAHA - V předposledním divizním kole se mladší dorostenci FF Roudnice utkali se sousedem v tabulce – celkem Admiry Praha. Dalo se tak očekávat zajímavé a vyrovnané utkání.

Od úvodních minut převzali iniciativu farmáři a vytvořili si několik slibných střeleckých příležitostí. Brankově se však prosadit nedokázali. Poté se dostali ke slovu i domácí, ale ve slibné příležitosti zaváhali. Skóre se mohlo měnit o chvíli později. Po chybě domácí obrany se řítil sám na brankáře Podrábský, ale neproměnil. Poté se do dvou příležitostí dostal Slavíček, ale v první šanci vysoko přestřelil a ve druhé hlavou nezužitkoval nádherný centr Bartůňka. O několik minut později se do šance opět dostal Slavíček, kterého však vychytal brankář Admiry. Těsně před poločasem v samostatném nájezdu uklouzl Podrábský a v úplném závěru skončila Knolleho dělovka pouze na břevně.

Ve 47. minutě se hosté konečně dočkali. K přímému kopu se postavil Gabriel a mazácky otevřel skóre. Poté zahrozila Admira, ale střelu mířící do hostující branky vyrazil Kysela. V 60. minutě roudničtí fotbalisté svůj náskok zvýšili. Bartůněk sice samostatný nájezd ještě nevyužil, ale k odraženému míči se dostal Čámský, který chytrým lobem rozvlnil síť. Další šanci Prágla zastavila tyč, a tak se ke slovu dostali domácí. Ti v 67. minutě využili chyby v obraně farmy a snížili. Ve zbytku utkání si obě mužstva větší brankovou příležitost nevytvořila.

„Většinu času jsme utkání kontrolovali. Jako už několikrát v sezóně jsme ale nedokázali zužitkovat vytvořené příležitosti. V poslední desetiminutovce jsme se sice dostali pod určitý tlak, přesto si myslím, že naše vítězství je zasloužené,“ hodnotil zisk tří bodů trenér Roudnice Jakub Pekař.

Branky: 67. Janda – 47. Gabriel, 60. Čámský.
FF Roudnice: Kysela – Bartůněk, Šnajdr, Ullman, Lisec – Mrázek (63. Gaube), Podrábský, Gabriel (74. Böhm), Slavíček – Novotný (58. Čámský), Knolle (48. Prágl).