LITOMĚŘICE - V posledním kole TIP LIGY je připraveno znovu deset utkání, od krajského přeboru až po III. třídu. V některých zápasech už celkům jde „jen“ o prestiž, v jiných naopak bojují o udržení v soutěži.

To je případ blšanské rezervy, která bude ve Štětí na dálku bojovat i proti Litoměřickým. Na druhém řádku je šlágr nejvyšší krajské soutěže. Jistý postupující tým z Brozan se představí na hřišti druhého Vilémova. Ten má na jaře fazónu a v domácím prostředí se bude chtít jistě na lídra vytáhnout.

Osmá Roudnice musí proti Střekovu hrát na výhru, aby alespoň částečně uchlácholila fanoušky nespokojené s letošními výsledky.

Vytáhnout se proti vedoucí Bílině budou jistě chtít před vlastními příznivci fotbalisté pátého celku I. A třídy z Bezděkova. Předposlední Prackovice nepůjdou do utkání A skupiny I. B třídy s Heřmanovem, který má šanci postoupit na druhou příčku, v roli favorita. A to nebude ani Straškov v domácím utkání s rozjetými Křešicemi.

Do Bechlína přijede k utkání nejvyšší okresní soutěže celek Travčic. Ten může hrát v klidu, to domácí nováček v takové pohodě být nemůže. Má jednobodový náskok na dvanáctou Dobříň, která zajíždí na hřiště Žitenic.

Z pásma sestupu unikali v posledních kolech B skupiny III. třídy fotbalisté Vchynice, prohrou v Křesíně si však svou situaci znovu zkomplikovali. S Ploskovicemi tak doma potřebují uspět.

Černého Petra zatím drží Třebenice, zbavit se ho mohou v Třebušíně. K tomu ovšem bezpodmínečně potřebují maximálně bodovat a spolehát i na výsledky ostatních ohrožených týmů.