DOBŘÍŇ - Divizní dorostenci FF Roudnice neměli v domácím prostředí se svými divizními soupeři větší problémy. Chomutov porazil starší i mladší výběr.

Starší dorost: FF Roudnice – FC Chomutov 3:1 (1:1).

Branky: 29. Tomášek, 48. Müller, 85. Kalous – 24. Mergl, 100.

Ve svém předposledním utkání v domácím prostředí nastoupila Fotbalová farma Roudnice proti sestupujícímu Chomutovu. Od začátku domácí přitlačili soupeře na jeho polovině. V první velké příležitosti se ocitl v deváté minutě Müller, jeho střelu však Švarc vyrazil. Farma měla územní převahu, ale z gólu se jako první radovali hosté. To když se výborně uvolnil Špicar, který obešel domácího Baňku s Brůžou, jeho střela skončila na tyči a dobíhající Mergl pohodlně otevřel skóre. Vyrovnání přišlo záhy, Kühn posunul míč na Tomáška, který prudkou ranou na bližší tyč prostřelil Švarce. Ve 33. minutě měl šanci Kruťa po přihrávce Tomáška, ale sám před brankářem neuspěl. Vzápětí mohl znovu Kruťa po centru ze strany hlavou strhnout vedení na stranu FF, ale mířil pouze do Švarce. Ve 38. minutě Müller uvolnil Kruťu, ten postupoval na Švarce, ale jeho branku minul. Dvě minuty před poločasem se protáhl po pravé straně Mergl, předložil Müllerovi, který však zakončil slabě.

Na začátku druhého poločasu se domácí dočkali, Šmíd zatáhl po pravé straně, přihrál Müllerovi, který střelou z první pod břevno nedal Švarcovi šanci. Farmáři měli nadále územní převahu, ale vypracovali si pouze několik rohových kopů, ze kterých hlavičkovali nepřesně (Müller). V 65. minutě se k odraženému míči dostal Potočný a jeho střela bez přípravy olízla břevno Švarcovy branky. Klid do řad domácích přinesla až třetí branka Kalouse v 85. minutě po přihrávce Mergla. V závěrečných minutách se do dobré příležitosti dostal znovu Kalous po centru Mrázka, ale minul. V 90. minutě se po centru Mrázka ocitl sám před prázdnou brankou Mergl, ale trefil pouze břevno, a tak Roudnice zvítězila 3:1.
„Zápas jsme začali dobře, nevstřelili jsme však branku, která by nás uklidnila a naopak jsme inkasovali. Jsem rád, že se nám podařilo zápas otočit, i když dnes jsme nehráli dobře,“ přiznal kouč Jiří Kohout.

FF Roudnice: Kysela – Baňka (46. Potočný), Brůža, Řezníček, Kühn – Šmíd (67. Mrázek), Polák, Müller, Tomášek – Mergl, Kruťa (46. Kalous).

 

Mladší dorost: FF Roudnice – FC Chomutov 5:0 (1:0).

Branky: 19. Prágl, 42. Slavíček, 50. Šnajdr, 73. Knolle, 77. Ullman.

Mladší dorostenci nepřipustili překvapení a přitlačili Chomutov na jeho polovinu. První branku vstřelil v 19. minutě Prágl, který zužitkoval přihrávku Podrábského. Do další příležitosti se dostal Slavíček, ale vhodný čas k zakončení prováhal. Ve druhém poločase se po vysunutí Prágla prosadil v nájezdu Slavíček a zajistil domácím dvoubranko