Proboštov – Roudnice 2:1 (1:0)

„To tedy opravdu ne, minimálně bod jsme si zasloužili. Byly minuty, kdy jsme nepustili domácí z jejich poloviny. Ti pouze nakopávali míče na Doška, který byl ale dobře pokrytý. Bohužel jsme inkasovali po jediné chybě ve 32. minutě. Pak jsme znovu tlačili, hráli do plných, ale šance jsme měli,“ říkal Hubáček. V té největší zaváhal po čtvrthodince druhé půle Mikas, který nedokázal skórovat ani z penalty.

„I tak jsme se ale zvedli, po individuální akci srovnal Kala v 73. minutě. Jenže v 80. domácí odkopli míč, dobře jsme to nevyhodnotili a Došek to měl snadné. Pak ještě mohl alespoň srovnat po trestném kopu Cibulka, jeho střela však skončila pouze na tyči,“ posteskl si roudnický trenér.

Ten litoval nevyužitých šancí. „Gólovky měli Brožík, Kala, Mikas i Srp, Adeltovi domácí gólman chytil střelu téměř zázračně. Potřebovali bychom zkrátka střelce. Někoho, kdo sice nemusí být tak rychlý, třeba ani až tak technicky vybavený, ale umí si najít místo ve vápně a dát gól. Jenže to je asi problém celého českého fotbalu, jak jsme se přesvědčili o víkendu v televizi,“ myslel na výkon reprezentace Jiří Hubáček.

„Porážka hodně mrzí, byli jsme opravdu lepší. I proto bych chtěl pozvat naše příznivce na poslední dvě utkání, doma se Střekovem a v Brozanech, kde, jak doufám, uvidí dobrý fotbal.

Branka hostů: Kala.
Roudnice: Štrupl – Ouzký – Weber, Cibulka, J. Hubáček – Kala, Adelt, Brožík, Bartůněk (75. Srp) – Mikas, P. Matoušek (83. Suk).