Vilémov – Litoměřice 3:0 (1:0)

VILÉMOV - Sedmdesát minut drželi s domácím favoritem krok, pak ale odpadli. Situace fotbalistů FK Litoměřice v krajském přeboru je tak kritická.

Na hřišti druhého Vilémova přitom svěřenci Milana Chouby nepředvedli špatný výkon. „My jsme věděli, že nás čeká kvalitní soupeř. Byl jsem se na Vilémov podívat v poháru v Milešově. Vzadu to diriguje Šmalcl, v záloze Svoboda. Jsou silní dopředu, jezdí po stranách. Už v 15. minutě jsme si nechali dát gól. Rozehrávali jsme na polovině standardku, hráči určení k tomu, aby zabraňovali případnému přečíslení soupeře, se nesmyslně hnali do vápna. Tam jsme ztratili míč a z brejku pět na tři úplně zbytečně inkasovali,“ kroutil hlavou litoměřický kouč.

Hosty inkasovaný gól přesto nezlomil. Ve 21. minutě prošel přes dva protihráče Grunert, ale pálil těsně mimo. Krejzovu střelu vyrazil gólman a Vlasák po pěkné přihrávce Slabého pálil jen do brankáře. Pět minut před přestávkou po brejku a nahrávce Krejzy netrefil prostor mezi třemi tyčemi opět Vlasák a v poslední šanci první pětačtyřicetiminutovky neskóroval ze šesti kroků ani Grunert.

Hosté zlobili i na začátku druhého poločasu, po gólu volala především příležitost Krejzy. „Pak jsme měli sérii snad pěti rohů, ale nic jsme z nich nevytěžili. Od 70. minuty jsme začali odpadat. Domácí nás za to potrestali. Kouba nás podržel v 73., pak Rapavý zachraňoval na poslední chvíli v 76. minutě, ale v 78. už Vilémov skóroval. Třetí gól jsme dostali v 82., ale to už bylo rozhodnuto.“

I přes porážku byl ale s výkonem svěřenců Milan Chlouba celkem spokojen. „Podle mého to rozhodl ten zbytečný první gól, taktická chyba. Většina hráčů hrála na hranici svých možností, ostatní převyšovali Rapavý, Kekule, Grunert i Krejza. Nebylo to z naší strany špatné. Ale co je nám platné, že nás pak u párku domácí fandové i trenér chválí, když potřebné body stejně nemáme.“

V dalším kole mají Litoměřice volno.

Litoměřice: Kouba – Rapavý – Novotný, Kekule, Slabý – Hranička, Vlasák, Grunert, Hanzal (80. Dufek) – Krejza, Trnka.