LITOMĚŘICE - Šlágrem fotbalového víkendu v regionu bude sobotní dopolední duel ve Štětí (10.15), ve kterém se domácí střetnou s Litoměřicemi. Zatímco Štětští se drží ve vrchních patrech tabulky, hosté bojují o udržení. Naposledy prohráli s Kadaní a derby bude další šancí, jak si rozšířit chudý bodový účet. Vedoucí Brozany se odpoledne (17) představí na hřišti sedmé Souše. Roudnice nastoupí ke svému utkání až v neděli (17), kdy přivítá poslední Blšany B. A bude zajímavé sledovat, jak se mužstvo oklepe po porážce v Modré, o které podle kouče Jiřího Hubáčka rozhodl sudí Orálek.
V I. A třídě hrají ze čtyřlístku z regionu v domácím prostředí dva týmy. Bezděkov se bude snažit přerušit nepříjemnou sérii neúspěchů před vlastními příznivci v duelu s Českou Kamenicí. Poslední Pokratice hostí předposlední Trmice, které naposledy vyhrály 23. září. Druhý Milešov cestuje do Šluknova a čtvrté Lovosice hrají v Rumburku.
V A skupině I. B třídy klesnul Slavoj Úštěk po čtyřech porážkách v řadě až na pátou příčku, ale s Vaňovem by už měl na domácím hřišti zabrat. To musí i Liběšice, kterým zatím patří 12. příčka. Dosud získaných 21 bodů na udržení určitě stačit nebude, šesté Březiny však budou nepříjemným protivníkem. Nic jistého nemají ani desáté Prackovice, bodový import z Mojžíře by jim tedy přišel vhod.
V B skupině je tentokrát na programu jediné derby, ve kterém v nedělním dopoledni změří síly domácí Křešice a Podlusky (10.15). Favorit utkání je jasný. Křešice na jaře válcují jednoho soupeře za druhým, posílený tým zatím ztratil pouze jednou, překvapivě v Oseku. To hosté se pomalu smiřují se sestupem do okresního přeboru. Vedoucí České Kopisty nastoupí také v neděli v Hamru proti litvínovské rezervě (17). Ostatní zápasy celků z regionu se hrají dnes, tj. v sobotu. Libotenice hostí Trnovany, kterým budou vracet podzimní porážku 3:1. Na Straškov čeká druhá Krupka. Podřipan Rovné jede na hřiště do Oseku a Mšené lázně zamíří do Ohníče.