LITOMĚŘICE - Fotbalisty FK Litoměřice povede v závěrečných bojích o udržení krajského přeboru Milan Chlouba. Ten nahradil po víkendu kouče Antonína Marčaníka.
Litoměřickým není co závidět, v tabulce jim patří až 12. příčka s pouhými 19 získanými body. Jejich pronásledovatelé – Domoušice (19 bodů), Střekov (17) i Blšany B (13) však mají o zápas méně. „Vím, že to nebude jednoduché, musíme se rvát o každý bod a jít zápas od zápasu,“ uvědomuje si nový trenér Milan Chlouba (ročník 1972), který ještě na podzim oblékal dres FK a patřil k velkým oporám obranných řad. „Oslovil mě Ondra Schoř, doporučil i odcházející Tonda Marčaník. Vzal jsem si den na rozmyšlenou, no a ve středu už vedl první trénink,“ popsal rychlé „námluvy“ s Litoměřicemi Chlouba.
„Tady musím poděkovat i vedení FK Viktorie Čížkovice, kde mi nedělali žádné problémy, i když jsem tam hrajícím trenérem. Dohodli jsme se, že do konce sezóny povede mužstvo v okresním přeboru asistent Vláďa Novotný. Já ovšem, kdykoliv mi to čas dovolí, budu v Čížkovicích také. Prioritní ovšem budou Litoměřice. Snad se to tolikrát nebude překrývat.“
Chloubu nečeká snadná úloha. „To dobře vím, tréninkové podmínky jsou opravdu bojové. Kluky znám, vždyť jsem s nimi ještě nedávno kopal. I přes ty podmínky jich bylo na tréninku čtrnáct. Je vidět, že to ještě nezabalili a soutěž zachránit chtějí. Dohodli jsme si na pátek ve Vrbici/Vetlé, kde teď hrajeme domácí duely, předzápasový trénink. Druhý den dopoledne hostíme Kadaň. To je sice kvalitní tým, ale my teď musíme naplno doma bodovat s každým. A vozit body i z venku. Snad se nám to podaří. Odhodlání klukům opravdu nechybí.“
Litoměřičtí fotbalisté se po Kadani představí ještě na hřišti Štětí, pak hostí Souš a Brozany, soutěž končí ve Vilémově a v Modré.