LITOMĚŘICE / SOBĚCHLEBY - Fotbalisty FK Litoměřice už v následujících kolech nejvyšší krajské soutěže nepovede z lavičky Antonín Marčaník. Ten rezignoval na funkci po víkendovém utkání v Soběchlebech, kde jeho svěřenci podlehli 2:0. V současnosti jim patří až 12. příčka a boj o udržení bude ještě hodně tvrdý.
„Ty Soběchleby, to byla pro mě poslední kapka. Jednak to byl klasický zářez, ale hlavně odcházím, aby se něco zlepšilo. Je tady určitá averze Marčaník – Slabý a já si myslím, že klukům prospěje, když odejdu,“ říká dnes už bývalý kouč, který po příchodu z Pokratic vedl Litoměřice třetí sezónu. „Snad se něco změní k lepšímu. Pořád jsem na něco čekal, ale nic nepřicházelo. Na důležitý zápas s námi neodjel ani vedoucí, co si o tom mám myslet? Před kluky i masérem Zahrádkou smekám, pracovali v neuvěřitelných podmínkách. Snad to bude impuls k záchraně. Je potřeba dvakrát vyhrát doma, udělat něco venku. Trénuji ještě přípravky, ty dovedu do konce sezóny. Pak asi začnu znovu trénovat, počítám, že znovu na úrovni krajských soutěží. Něco se už objevilo.“
Litoměřičtí bez trenéra nezůstanou. „Na výboru to řešíme, nový trenér už musí být ve středu na tréninku,“ říká sekretář Jindřich Slabý.