ŠTĚTÍ - Na podzim vyhrál v derby krajského přeboru Sokol Brozany nad SK Štětí 1:0. Domácí se tehdy na tři body nadřeli jako na panském. Do odvety šli hosté s vědomím, že jim v tabulce na záda dýchají pronásledovatelé z Vilémova a Neštěmic.
„Věděli jsme jediné – klopýtnutí by pro nás znamenalo citelnou ztrátu. Proto jsem mužstvu naordinoval víc aktivity směrem dopředu. S jeho výkonem do půlky jsem mohl být spokojen. Byli jsme v koncovce pilnější. Vstřelili jsme dokonce v závěru prvního dějství gól, ale ten nebyl Šimáčkovi pro ofsajd uznán,“ ohlédl se za první půlkou kouč Sokola Lukáš Fišer.
S tímto hodnocením souhlasil i jeho protějšek, po devět let bývalá opora Sparty, Josef Jarolím. „O poločase jsem musel v kabině zvýšit hlas. Zdůraznil jsem, že není zapotřebí hrát až příliš opatrně směrem dozadu. Byl jsem rád, že si hráči vzali moje slova k srdci. Vyjma několika brejků jsme brozanské fotbalisty po přestávce k ničemu vážnějšímu nepustili. Nejen já, ale i kluci moc litovali jediného vážnějšího zaspání, kdy Krásův roh u bližší tyčky lízl kšticí Šimáček. Tak nám vzal i ten bod, který bychom si jinak zasloužili. To bychom ovšem museli proměnit velké šance – zejména takové, jaké měl střídající Červinka. Selhali jsme i při zakončení po standardkách. Nedokázali jsme se prosadit před Mihulkovou bránou, přestože jsme měli výškově jednoznačně navrch. Jak se říká moderně, abych byl in,“ usmál se štětský trenér.
„Řepkův „tajmink“ nás při hlavičkových soubojích neoslovil. Kdybychom je řešili alespň o padesát procent lépe, neprohráli jsme. Na kdyby se však nehraje,“ čímž domácí kouč jistě nemyslel jen na příležitosti Červinky, ale i na pokusy zdálky, s nimiž si brozanský gólman s přehledem poradil.
Snad nejvýstižněji zavelel vedle trenéra do závěrečné ofenzivy domácích levý obránce Martin Suchý. „Hoši, my jsme normální zoufalci. Co to hrajeme?! Musíme se jim tam dostat kombinací, vždyť na ni máme,“ křičel ne do vzduchoprázdna v 66. minutě zápasu. Měl pravdu, spoluhráči ho poslechli. Ale – jak už bylo zmíněno – na dostřel Mihulky se sice dostali, ale pálili slepými.
„Nechci se soupeře v ničem dotknout, nemluví ze mě žluč, ale Brozanští mě opravdu ničím nepřekvapili. Pokud postoupí do divize, budou svůj tým muset posílit o kvalitu. Minimálně o jednoho dobrého hráče v každé řadě,“ dodal Jarolím.
V dalším kole hostí Brozany celek Domoušic, Štětí se představí na hřišti nebezpečné Souše.

Štětí – Brozany 0:1 (0:0).

Branka: 57. Šimáček, ŽK 4:4, r. Dvorský, 280.

SK Štětí: Duník – Hamšík, Ransdorf, Sviták, Suchý – Pokorný – Jiří Čermák, Jan Čermák, Ondrejkovič (72. Červinka), Flodr (51. Blín) – Vokoun.
Sokol Brozany: Mihulka – Tupý, Kostovčík, Bouda, Tlatla (68. Novotný) – Hora (71. Hukauf), Krejza, Kühn, Krása (87. Klimeš), Vacek – Šimáček.