„Po velmi dobrém kolektivním výkonu jsme zaslouženě vyhráli, když nás po standardní situaci dostal do vedení hlavou Milda Bursa. Po zbytek utkání kluci plnili, co jsme si předsevzali a domácí jsme za celý zápas nepustili do žádné stoprocentní šance. Naopak jsme dvakrát nedokázali při přechodu tři na jednoho využít šance a pouze nastřelili z pěti metrům tyč, nebo vůbec netrefili bránu.

Pro nás to jsou tři body s jedním z nejlepších mužstev v soutěži, domácí mají určitě jeden z nejkvalitnějších kádrů, proto můsíme být s výhrou spokojeni. Teď jen, abychom na to navázali stejným výkonem v dalším kole," přál si kouč vítězů Jiří Krejza.

„Řekl bych, že to byl spíš plichtový zápas. My jsme neměli šanci žádnou, soupeř na tom nebyl o moc lépe," poznamenal šéf černivského klubu Marcel Týce. Nováček soutěže se po skvělém úvodu zasekl. „Těch osm kol bylo opravdu parádních. Byla tam nováčkovská eufórie, ale pak jsme začali mít problémy se sestavou, nebyli kompletní a projevilo se to. Musíme věřit, že se to vrátí do starých kolejí."

V příštím kole čeká Černivské další derby na hřišti Podřipanu Rovné. České Kopisty hostí Košťany.

Černiv - Č. Kopisty 0:1 (0:1)

Branka: Bursa.
Černiv: Chodura - J. Lubas, Pa. Vít, Česal, Miko - Bouška, Mir. Prágl, Rohlíček, Mar. Prágl - Udatný, Perkner (Pe. Vít, Mareš, Voborský).
Č. Kopisty: Kubíček - Bergl, Horák, L. Podaný, Bursa - Kunert (45. Šumichrast), Podařil, Kutzler, Přibyl - Krejza, (75. Hnát) P. Podaný.

Libotenice si doma snadno poradily s Oldřichovem

Jednoznačným způsobem si poradily na domácím hřišti Libotenice s Oldřichovem, kterému v duelu 14. kola B skupiny I. B třídy nastřílely šest branek. Fotbalisté hostujícího celku rychle prohrávali o dvě branky a na zvrat neměli sílu.

„Udělali jsme několik hráčů na střídavé starty. No a ti mají kvalitu, ať už s jedná o Velebu, Kučeru či Mazánka. Zvýšila se konkurence, tým je silnější. Od úvodu jsme diktovali tempo a přiznám, že jsem se o výsledek nebál. Ovšem je to jen první zápas, po třetím můžu mluvit jinak. Náš cíl se ale nemění, hlavně nechceme hrát tu nevyzpytatelnou baráž," dodal trenér domácích Václav Mareš.

Libotenice - Oldřichov 6:0 (3:0)

Branky: Veleba 2, Ort, Knapík, Bělík, T. Vecko.
Libotenice: Škárka - Procházka, Ort, Mühlfeit, T. Hála (60. M. Vecko) - Kyzlík (60. Z. Hála), Bělík, Knapík, T. Vecko - Veleba, Kučera (50. Mazánek).