Lovosice B - Hostovice 4:0

Hostovice sice dlouho držely s domácím týmem krok a až do 67. minuty prohrávaly o jedinou branku, v závěru ale třikrát inkasovaly a odjely s vysokou porážkou 0:4.

„Je to pro nás zklamání. Od páté minuty jsme po individuální chybě prohrávali, ale dlouho jsme tento stav drželi. Byl to hodně tvrdý zápas, domácí měli v kádru mladé a agresivně hrající hráče, dostali šest žlutých karet. My jsme dostali tři a jednu červenou, v 67. minutě se nechal hloupě vyloučit Bude," povídal vedoucí mužstva Hostovic Roman Löffler.

V závěru už jeho hráči v deseti nestíhali tempo domácích. „Během deseti minut v závěru jsme dostali tři góly a bylo vymalováno. Přitom za stavu 1:0 jsme měli dvě nadějné brejkové situace, ty jsme ale proměnit nedokázali," mrzelo Löfflera. Podle jeho slov domácí vyhráli zaslouženě. „Mají v kádru šikovné kluky, určitě budou hrát v horní polovině tabulky."

Branky: Marčaník 2, Espinosa, Neruda, ŽK 6:3, ČK Bude (H.), poločas 1:0, r. Černý, 50.
Lovosice B:
Šafránek - Vochomůrka, Kovařík, Kočina - Klement (58. Mačaník), Kroupa (67. Baborák), Hušek, Walter, Krpeš - Podrazil, Espinosa (86. Neruda).


Pokratice - Brná 1:0

Diváci se od první minuty do závěrečného hvizdu nenudila. Jak se ukázalo, duel rozhodla v závěru první půle mazácká střela Kyzlíka z druhé vlny. Gólovek si však oba celky vytvořily mnohem víc. Např. na druhé straně za SK exligista Tomáš Heřman: „Naložil jsem s nimi darebně, ale nebylo by fér, vzhledem k mým zkušenostem, vymlouvat se na terén."

Na straně soupeře nechali postupně vyniknout brankáře Brné Davida Heřmana Rondoš, Bader i Písař, jehož bombu pod břevno z šesti metrů stihl reflexivně vyrazit do bezpečí. Neuspěl ani kapitán Smetana: „Ty nezužitkované šance nás mrzí, ale jsme perspektivní, mladej mančaft, takže to všechno si časem sedne."

„Souhlasím, ale některé příležitosti se prostě musí proměnit, protože na kdyby se nehraje. Snad mohu pouze dodat, že kdybychom vedli 2:0, nemuseli bychom se do konce zápasu obávat o plný bodový zisk. Brná se u nás prezentovala velmi dobrou kvalitou," uvedl kouč vítězů Michal Slabý.

„Je to radost, protože pod plným bodovým ziskem je rukopis, který zmínil Franta Smetana. Kluci sami sobě dokázali, že mají na to, aby ve své skupině bojovali o čelo tabulky," pochválil tým šéf TJ Pavel Šemelík. „Mám radost, ale musíme se po herně taktické stránce polepšit a to v kombinaci ve středu hřiště, kde nás Brná i díky Heřmanovým zkušenostem hlavně v prvním poločase dostávala pod tlak, aby ten naštěstí kluci zvládli a přestáli bez inkasovaného gólu," uzavřel hodnocení čestný dlouholetý předseda domácích fotbalistů David Keltner.

Branka: Kyzlík, ŽK 2:2, poločas 1:0, r. Červený, 60.
Pokratice: Slanina - Dufek, Novák, Vlašič, Bartoš - Kyzlík (74. Loula), Smetana, Kolomazník, Rondoš - Chvála (76. Bader) Písař (90. Rosenkranc).


Křešice - Šluknov 3:1

Jako první se prosadil Šluknov. Domácí prohráli dva souboje uprostřed hřiště a Svoboda dostal ideální pas. Křešická odpověď byla blesková. Míč si na pravačku navedl Patka a bylo srovnáno. V 62. minutě zakončil únik úspěšným blafákem Lepič a před koncem pojistil první výhru Křešic v soutěži Rusý.

Branky: Patka, Lepič, Rusý - Svoboda, ŽK 2:1, poločas 1:1, r. Lesňák, 50.
FK Křešice: Větvička - Pekárek, Suchánek, Cibulka, Kühn - Kučera (74. min. Rusý), Patka, Lenrt, Lébl - Satran, Lepič.