„Po celé utkání jsme byli lepším týmem a měli jsme to pod kontrolou. Řadu dalších šancí jsme ještě neproměnili, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem," povídal kouč Martin Beránek.

Za třetí výhrou v řadě vykročil jeho tým už v prvním poločase. „Začali jsme aktivně a v 7. minutě otevřel skóre Pavlík. V 15. minutě nastřelil stejný hráč břevno, ale o osm minut později zvýšil Fiala na 2:0 a do pauzy se trefil znovu Pavlík," vyprávěl Beránek.

Demolice soupeře pokračovala i po pauze. „Ve 47. minutě byl sražen Pavlík a penaltu proměnil Vitásek. Pak domácí nastřelili břevno, ale v 55. minutě zvýšil na 5:0 Pavlík. Domácí snížili po kombinaci, ale v 75. minutě uzavřel skóre Demčenko," dodal kouč.

„Ta sestava se znovu lepila na poslední chvíli, třeba stopera musel hrát gólman, ale i tak mě nejvíc mrzí, že soupeřům nabídneme góly po hrubicích. Přihráváme křížem přes střed, zbytečně faulujeme, když je míč už skoro v autu a podobně . Chtěli jsme hrát dlouhé nákopy na Stejskala, bohužel to skončilo znovu porážkou. Mrzí ale ty obrovské chyby," dodal předseda FK Miloslav Tlatla.

Travčice – Mojžíř 1:6• Branky: Stejskal – Pavlík 3, Vitásek z PK, Fiala, Demčenko, ŽK 3:1, poločas 0:3, r. Karasinski, 50.
• Travčice: Walentovics – Přibyl (55. Novák), Doležal, Schmid, Drápal – Pergl, Manda st., Mazánek, Zimandl – Stejskal, Jelínek.


Lepší vstup měli do okresního derby v Milešově domácí hráči, kteří se ujali vedení díky Hlaváčkovi. „Ale i tak jsme měli převahu. Ve druhém poločase se náš tlak ještě stupňoval a podařilo se nám zápas otočit. Naše výhra je zasloužená, Milešovští dohrávali na hranici vyčerpání, ovšem je také fakt, že v poslední minutě přestřelili z malého vápna bránu. Pro nás je důležité, že jsme po Travčicích získali tři body i od dalšího soupeře ze spodku tabulky," přiznal Zdeněk Satran st. z křešického celku.

„Chtěli jsme hrát zodpovědně zezadu, podařilo se nám také dát gól, jenže pak jsme inkasovali dvakrát, z toho jednou z pokutového kopu. Hosté si to už pohlídali, nepustili nás tam. Postupně nám ale docházely síly," přiznal trenér Milešova Martin Hajný.

Milešov - Křešice 1:2• Branky: Hlaváček – Lenrt, Lepič, ŽK 2:1, poločas 1:0, r. Bouma, 30.
• Milešov: Rabas – Červený, Petrik, Hajný, Novák – Pospíchal, Pa. Pazdera, Hlaváček, Jopa (70. Hřebík) – Pe. Pazdera, Neruda.
• Křešice: Větvička – Kuchař, Matějka, Kühn, Pekárek (70. Rusý) – Kučera, Zdvořák (50. Faust), Lenrt, Patka (70. Restey) – Lepič, Satran.


Pokratice ve Šluknově dvakrát vedly, ale vrátily se z prázdnou. „Nejeli jsme v úplně kompletním složení, rozhodli jsme se, že dáme šanci i dorostencům, kteří by měli získávat zkušenosti. Ten zápas jsme ale neodehráli vůbec špatně. Dvakrát jsme vedli, ale domácí, kteří hrozili většinou jen ze standardek a dlouhých míčů, dokázali vždycky srovnat krok. Téměř celý poločas jsme navíc hráli v deseti, když byl vyloučen Dufek. Toho sice následoval také jeden ze šluknovských fotbalistů, ale to už bylo před koncem zápasu," poznamenal trenér Michal Slabý, který tentokrát musel nastoupit ve středu pokratické obrany.

Šluknov - Pokratice 3:2• Branky: Koukol 2, Hajduk – Smetana, Bergmann, ŽK 3:5, ČK Horák – Dufek, poločas 0:1, r. Roháč, 90.
• Pokratice: Abdekader – Starý, Slabý (76. Mikoláš), Dufek, Vlašič – Rosenkranc (55. Kyzlík), Loula (76. Suk), Smetana, Knop, Tuháček – Bergmann.