Lovosická rezerva poskočila na třetí příčku I. A třídy

Lovosice – Přímý souboj o třetí příčku zvládli lépe fotbalisté lovosické rezervy, kteří na domácí umělce porazili Junior Děčín 1:0 a mají před soupeřem v tabulce A skupiny I. A třídy jednobodový náskok.

„V prvním poločase jsme byli lepší, měli i víc šancí. Ve 25. minutě unikl po straně Kovařík, Walter si pěkně naběhl a my vedli. Něco jsme pak ještě neproměnili. Ve druhé půli se ale obraz hry změnil. Nedokázali jsme udržet míč vpředu, vázla kombinace, soupeř nás i z toho důvodu přehrával. Měl spoustu standardek, ale kluci to už ubojovali. Byl to asi spíš remízový zápas, i když větší šance jsme měli celkově my," dodal lovosický kouč Pavel Doležal.

Lovosice B - Děčín 1:0
●Branka:
25. Walter, ŽK 4:4, poločas 1:0, r. Cvachoušek, 30.
●Lovosice B: Šafránek – T. Hrdý, L. Hrdý, Kočina, Klement – Walter (85. Trekoval), Macháček, Hušek, Baborák – Kovařík (79. Krpeš), Espinosa.


Cenné křešické vítězství nad Mojžířem režíroval Lepič

Křešice – S nepořízenou se vrátili fotbalisté Mojžíře z venkovního utkání 20. kola I. A třídy. V Křešicích nenavázali na kvalitní výkony před vlastním publikem a odešli poraženi 0:3.

„Soupeři šlo o hodně, bojoval více než my. Ve 12. minutě pálil z hranice šestnáctky Kmec, ale na brankové čáře zaskočil za gólmana obránce," popisoval sekretář Mojžíře Josef Kolankiewicz. A to bylo vše, Křešice se tlačily dopředu, hru dirigoval šikovný rychlík Lepič, autor dvou branek.

„Dělal nám problémy, ve druhém poločase jsme měli dvě šance, ale gólem to neskončilo. Po gólu na 3:0 už to domácí dohráli. Náš výkon byl nemastný neslaný," dodal sekretář.

Křešice - Mojžíř 3:0
●Branky: 30. a 59. Lepič, 37. Rusý, ŽK 2:3, poločas 2:0, r. Svoboda, 60.
●Křešice: Větvička – Rusý (73. min. Herold), Lenrt, Lepič, Suchánek, Patka, Kühn, Kučera (28. Restej), Schoř, Lébl (82. Svátek), Bezemek.


Velké Březno nemělo šanci, Pokratice jasně vládly

Litoměřice – Pokratičtí i ve 20. kole I. A třídy sk. A potvrdili, že mají v jarních odvetách parádní fazonu. Zejména do přestávky předváděli fotbal, který si vysloužil u osmdesátky skalních fanoušků slova uznání.

„V první půli jsme skutečně hráli dobře, v té druhé si kluci pohlídali dvoubrankový náskok a díky tomu jsem mohl dát šanci mladým hráčům, za což se Loula odměnil první trefou v áčku. Nezlobil bych se, kdybychom v podobné herní pohodě zvládli celé jaro," dodal trenér vítězů Michal Slabý.

„S koučem se shodneme, protože každá pochvala nás povzbudí do dalších utkání," uvedl kapitán František Smetana. Slova uznání poslali i na adresu kabiny čestný předseda David Keltner s koučem béčka Mílou Macelem: „Myslíme si, že si mužstvo po všech stránkách sedlo a konečně prodává vše, co udělalo pro dobrou formu v náročné zimní přípravě. To nejdůležitější vidíme v tom, že se fotbalem baví."

„Vedle toho, co už bylo řečeno, bych rád smekl před Radkem Knopem (41 let), který je pro tým synonymem toho, čemu se říká kopaná se vším všudy," pochválil za herní zaujetí nejen Knopa, ale celé mužstvo šéf klubu Pavel Šemelík.

„Na malém hřišti byli rychle u nás, většinou to jsou mladí kluci, kteří chtěli hrát. Potvrdili, že mají kvalitní tým, vlétli na nás a bylo jen otázkou času, kdy se dopustíme chyb," prohlásil po přesvědčivé porážce 0:3 předseda hostujícího oddílu David Řezáč.

Pokratice – V. Březno 3:0
●Branky: 15. Písař, 45. Chvála, 83. Loula, ŽK 2:5, poločas 2:0, r. Maleček, 80.
●Pokratice: Slanina – Dufek, Kocman, Novák – Chvála (78. Kolomazník), Vlašič, Smetana, Keller, Knop – Písař (75. Bader), A. Rondoš (75. Loula).