V Pokraticích si vzali střelci volno. „Přiznám, že jsem si na první kolo přál jiného soupeře. Zatímco nám někteří hráči odešli, o soupeři, který se spojil s Roudnicí, jsme věděli, že ho posílil Hora, je tam Brožík. Zkrátka nečekalo nás nic jednoduchého. Když hrál soupeř oslabený, byli jsme lepší, měli i gólovky. Bohužel jsme je nedokázali využít. Pro diváka to mohlo být zajímavé střetnutí. Na to, že to byl úvodní zápas měl podle mě solidní úroveň," poznamenal domácí kouč Michal Slabý.

„Poprvé v novém, tedy spojeném složení jsme hráli ostré utkání. Bylo to typické první kolo, kde nám trochu vázla mezihra. Opačným řešením některých situací jsme se připravili o bod navíc.

Místo uvolnění spoluhráče do šance volíme nepřipravenou střelu. A v jasné šanci hledáme spoluhráče. Domácí měli na konci dvě velké příležitosti, které Tomáš Kysela vychytal. Následně si v druhé sérii vychutnal domácího střelce i při opakované penaltě.

Byl velkou oporou. Mužstvo až na drobné výjimky musíme pochválit za to, že uneslo prostředí v Pokraticích a body získané při penaltách doceníme asi až později," dodal hrající kouč Hrobeckých Karel Mikas.

Travčický nováček potvrdil v Rumburku, že se ním bude muset počítat. Domácí sice dostal po dvaceti minutách z penalty do vedení Havel, ale o čtvrthodinky později bylo srovnáno po střele Stožického. Obrat zařídil ještě před odchodem do kabin Tesařík. Ve druhé části domácí tempo neudrželi a Travčice si dokráčely pro první tři body, když se ještě dvakrát trefil Stožický a jednou Mazánek. „Travčice se představily jako velmi kvalitní tým a pokud jim vydrží nasazení a chuť, tak budou černým koněm soutěže," zavěštil si kouč domácích J. Rákosník.

„Jsem spokojený s výsledkem, ale výkon nebyl především v prvním poločase dobrý. Chyběl nám pohyb a vázla kombinace," přiznal kouč Střekova Petr Čítek. „Měli jsme velké problémy se standardními situacemi soupeře, naštěstí jsme ho ale do vyložených šancí nepouštěli."

Skóre se poprvé měnilo v 65. minutě. „Ve druhé půli jsme začali běhat a lépe kombinovat a dočkali jsme se dvou gólů během deseti minut. Pak ale Křešice snížily, když Křeček nešťastně tečoval jejich střelu do protipohybu brankáře. Poté jsme měli ještě několik slibných šancí, ty jsme ale neproměnili."

Pokratice - Hrobce 0:1 np.

• ŽK 4:6, ČK Hora (H.), r. Budský, 120.
• Pokratice: Ekrt - Kyzlík (75. Grunert), Patzenhauer, Vlašič, Suk Chvála, Krejčík, Kocman, Knop Písař (65. Fišara), Bergmann.
• Hrobce: Kysela - Hora, Řízek, Körmendy, Bartůněk (J. Slavíček) Púčala, Mikas, Vokálek, Polák Brožík, Satran (Najman).


Rumburk - Travčice 2:5

• Branky: Havel, Chlada - Stožický 3, Mazánek, Tesařík, ŽK 3:2, r. Živnůstka, poločas 1:2, 100.
• Travčice: Vavrek - Kočí, Matouš (66. Červenka), Hančl (58. Sedlák), Dědič Stožický, Kousal (40. Mazánek), Polák, Zdvořák Šťástka (77. Janouš), Tesařík.


Střekov - Křešice 2:1

• Branky: M. Novotný 2 - Rusý, ŽK 3:1, poločas 0:0, r. L. Novotný, 50.
• Křešice: Marek - Vundrle, Chlouba, Nesvatba, Kühn (46. Kühn) Bezemek, Suchánek, Cibulka, Rybák Bystrov (30. Rusý), Lepič.