Pokratice - Jílové 3:0 (1:0)

Branky: Písař, Kyzlík, Janda, ŽK 1:4, r. Karrmann, 80.

Po nečekaném debaklu v Libouchci v 18. kole (8:2) si v tom následující v sobotu pokratičtí Sokolové očividně chtěli doma reputaci napravit. „V to doufáme. V Libouchci totiž kluci selhali. Možná proto, že šlo o soupeře ze spodních pater tabulky (11.), tak ho i částečně podcenili. Dnes tedy mají o motivaci hned z několika důvodů postaráno. Především odčinit předchozí nezdar a vyhrát, případně pak předskočit Jílové a dostat se na páté místo v tabulce," shodovali se před výkopem domácí předseda TJ Sokol Pavel Šemelík se šéfem, který před dvěma roky v této funkci skončil, dnes sportovním manažerem David Keltnerem.

Hráči jako by si jejich výzvu vzali k srdci. Od první minuty bylo zřejmé, že touží dosáhnout co nejlepšího výsledku. Těch 3:0 vybojovali fotbalovou kvalitou, i když hosté od první minuty naznačovali, že nepřijeli do Pokratic odevzdaně prohrát. To nejdůležitější se odehrálo hned v úvodní čtvrthodině. Zatímco Jílovečtí se v zakončení neprosadili, Pokratičtí ano. „Domácí nás tvrdě potrestali za hrubky v defenzivě, které jsme napáchali," nešetřil své zadáky trenér FK Josef Florián. „Jsme rádi, že se kritika neminula s cílem a že kluci se i v náročném střetnutí dokázali prosadit a tři body zůstaly doma," neskrývali svou radost předseda i sportovní manažer po závěrečném hvizdu sudího.

Pokratice: Homola - Chvála, Novák, Kocman, Vlašič - Kyzlík, Krejčík, Banda, Knop - Bergmann, Písař (Rosenkranc, Janda, Suk).

Hrobce-Roudnice - Srbice 4:2 (2:1)

Branky: Neuman 3, Horký - Popescu, Kulhánek, ŽK 0:2, r. Kolátor, 50.

Hosté nastoupili v Hrobcích oslabeni, ale ani domácí nebyli úplně v pořádku. „V týdnu většinu z nás trápila nějaká viróza, proto jsme měli z utkání obavy. Naštěstí jsme to zvládli," poznamenal hrající kouč domácích Karel Mikas.

Lépe ovšem zahájili hosté. Popescu se trefil z velkého úhlu. Vzápětí se ocitl sám před brankou, ale přestřelil. Varování vzali Hrobečtí vážně a o chvíli později srovnali. Ještě do poločasu otočili skóre a ve druhém odskočili až na 4:1. Hosté pak jen korigovali z penalty. „Dnes zahrál velmi dobře Jirka Neuman, to byl rozdílový hráč. Bohužel se ale o den později zranil a bude nám asi chybět."

Hrobce: Kysela - P. Slavíček (70. Bartůněk), Hendrich, Hora, Lukášek - J. Slavíček, Mikas, Polák, Horký - Brožík (85. Srp), Neuman (60. Púčala).

Křešice - Travčice 3:1 (2:0)

Branky: Lepič, Satran, Espinosa - Stejskal, r. Bouma, 150.

„Už minulý zápas v České Kamenici naznačil zlepšení, prohráli jsme tam nešťastně. Do duelu s Travčicemi jsme vstoupili s odhodláním a i velkým nasazením. Celý mančaft příkladně bojoval, za což zaslouží dík. Dobře zahrála obrana i záloha, do sestavy se vrátil Lepič, který společně se Satranem a Espinosou představují velkou útočnou sílu. Je to naše první jarní vítězství nad silným protivníkem, čehož si ceníme," poznamenal asistent domácího trenéra Zdeněk Satran starší.

„První poločas byl z naší strany tragický, tak špatně jsme ještě nehráli. Bylo to absolutně bez jiskry. Také jsme na začátku druhé části prohrávali o tři góly. Sice jsme se zlepšili, měli šance, ale skórovali jsme až čtvrthodinky před koncem. Ten první poločas byl z naší strany tak na okresní přebor," kroutil hlavou travčický šéf Miloslav Tlatla.

Křešice: Větvička - Kuchař, Hrdý, Cibulka, Suchánek - Tirdil (86. Matička), Faust, Patka, Espinosa (87. Rusý) - Lepič, Satran.
Travčice: Němec - Hančl, Kočí, Vochomůrka (54. Sedlák), Sýkora - Kavina, Červenka, Polák (80. Serbený), Durček - Kousal, Mazánek (54. Stejskal).

Spoluautor: Mojmír Strachota