Střetnutí pokratického Sokola s posledními Hostovicemi mělo jednoznačného favorita v domácím celku. Ten svou roli potvrdil a zvítězil. Cestu za vítězstvím si, a to zejména do přestávky, zbytečně komplikoval neproměněním některých slibně rozehraných situací a trestuhodnou koncovkou.

„Z naší strany šlo o povinné vítězství. Musím však přiznat, že Hostovičtí v žádném případě předem nekapitulovali a o body bojovali. My jsme byli po celý zápas lepším týmem, ale jak už bylo správně naznačeno, dnes jsme si s přesnou koncovkou moc nepotykali. Mám tím na mysli především první poločas. V tom druhém jsme očividně byli spokojeni s předpokládaným plným bodovým ziskem a klukům se už nechtělo tolik běhat," dodal k utkání trenér vítězů Michal Slabý.

Kdo koučovy tužby ovšem naplnil bezezbytku, to byl odchovanec, středopolař Petr Kolomazník, autor dvou branek. Měl dokonce blízko k hattricku: „Měl, ale to bych musel míč přesněji a důrazněji trefit," sebekriticky přiznal teprve devatenáctiletý talent, aby dodal: „Mám pochopitelně velkou radost, že jsme naplnili roli favorita a že jsem dostal důvěru trenéra a že jsem solidním výkonem poděkoval obětavým klubovým trenérům mládeže Sokola za to, co mě naučili." Čas napoví, zda se mu otevřou dveře do vyšších soutěží.

„Před zápasem jsme si v kabině řekli, že nemíníme Pokratickým darovat body lacino. Domnívám se, že kluci vzali slib za svůj a soupeři jeho cestu za vítězstvím v žádném případě neusnadnili, za což jim patří můj dík," uvedl trenér hostí Jan Deutsch.

Pokratice - Hostovice 3:1•Branky: Kolomazník 2, Smetana – Gajdoš, ŽK 3:1, poločas 2:1, r. Klimpl, 60.
•Pokratice: Slanina – Dufek, Kocman, Vlašič, Novák – Chvála (85. Špic), Smetana, Kolomazník, Keller – Bergmann (80. Loula), A. Rondoš.


V Křešicích vyšli svěřenci trenéra Milana Česláka z Brné naprázdno, podlehli 2:3. „Doufám, že si z toho hráči vezmou ponaučení," řekl kouč Brné.

Dlouho se přitom utkání vyvíjelo podle představ Brné a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl favorit utrpět třetí porážku v sezoně. „Soupeře jsme zatlačili a Gibala trefil nejprve tyč, ve 24. minutě už se prosadil," líčil trenér Česlák. Jenže se ukázalo, že první vyhrání body z kapsy vyhání. Hosté se dopouštěli více chyb, než bývá jejich zvykem. „Špatně jsme rozehráli a Křešice vyrovnaly. Napadaly nás už při rozehrávce a míč nám na těžkém terénu odskakoval. Bylo to ospalé a malátné," pokračoval Milan Česlák.

Horké chvíle pro Brnou měly teprve přijít. „Hráče jsem na to upozorňoval, že se na nás bude chtít každý vytáhnout, přišly dva brejky a rázem to bylo o dvě branky," řekl kouč.

Do konce zbývala poslední dvacetiminutovka a honba za vyrovnáním narazila na málo vídané střelecké trápení. „Trefili jsme břevno a dvě tyče, nedostali jsme míč ani do prázdné brány. Když už to vypadalo na gól, tak je podržel brankář," kroutil hlavou zklamaný kormidelník Brné.

Naději vykřesal pět minut před vypršením řádné hrací doby Tomáš Heřman. „Už nám zbývalo málo času. Bylo to utkání, ve kterém jsme zahodili spoustu jasných šancí. Je to ztráta, ale důležité zápasy teprve přijdou, alespoň zůstanou hráči nohama na zemi," hledal kouč pozitiva.

Křešice - Brná 3:2•Branky: Kučera 2, Lepič – Heřman, Gibala, ŽK 4:1, poločas 1:1, r. Vydra, 60.
•Křešice: Větvička – Cibulka, Schoř, Kühn, Suchánek, Lébl (88. Biolek), Patka, Lenrt, Bezemek, Kučera (78. Rusý), Lepič.


Po dvou porážkách se lovosická rezerva konečně chytila, na domácí umělce porazila Rumburk.

Po bezbrankovém poločase udeřili lovosičtí fotbalisté poprvé až v 56. minutě, kdy po standardce přesně hlavičkoval Hušek. Chybu v hostující rozehrávce pak využil v 71. minutě Espinosa, který přidal v 78. minutě také svůj druhý gól. Rumburk stačil v závěru utkání už jen snížit Stankovičem.

Lovosice B - Rumburk 3:1•Branky: Espinosa 2, Hušek – Stankovič, ŽK 1:4, poločas 0:0, r. Černý, 60.
•Lovosice B: Šafránek – Kovařík, Kočina, Macháček, Hušek (79. Baborák), Walter, Espinosa (81. Neruda), Krpeš, T. Hrdý, L. Hrdý, Klouček (73. Vochomůrka).