Regionální derby 17. kola mezi třetím celkem, domácím TJ Sokol a Sokolem Milešov (před výkopem na 12. místě), nelze z pohledu hostitele pojmenovat jinak, než jako zápas „blbec". Především do přestávky se hrálo takřka pouze před brankou Milešovských.

Pokratičtí si sice vytvářeli dobré střelecké příležitosti, nicméně co neustál až devítičlenný obranný val, napravoval s neuvěřitelným nadhledem brankář Rostislav Rabas. Za obdivuhodné zákroky se mu dostávalo uznání od spoluhráčů. Především pak po tom akrobatickém v závěru prvního poločasu, kdy konečky prstů vytlačil do šibenice mířící projektil z kopačky Radka Knopa.

Ani po pauze neponechával nic náhodě a včasným vyběhnutím sbíral centrované balony zleva, zprava. „Chtěl bych hlavně podtrhnout, že jsme postavili předzápasové prognózy na hlavu a že jsme tady dokázali vyhrát. Potěšilo mě, že jsem se na těchto třech bodech spolupodílel, ale v žádném případě se nepovažuji za nějakého hrdinu derby," nedělal ramena gólman, který by se s takovými zákroky neztratil ani v mnohem vyšší soutěži než je I. A třída.

O svou velkou radost se s námi ochotně podělil i trenér vítězů Martin Hajný. „Několikrát nás Rosťa podržel. Odvedl parádní výkon. Byl jsem ovšem spokojen s tím, jak se i ostatní kluci popasovali s úkoly proti favoritovi. Škoda, že jsme nepřidali po jednom z brejků nějaký ten gól navíc."

V druhé kabině panovalo očividné rozčarování, současně i objektivní nadhled. „Nezužitkovali jsme své příležitosti, na čemž nic nezmění ani fakt, že Rabas zachytal výtečně. Mohu pouze dodat, že prohra v derby – i když jde jen a jen o fotbal – mrzí a bolí a nezbývá než říct: sláva vítězům, čest poraženým," zůstal nad věcí pokratický předseda Pavel Šemelík.

„Mohu s Pavlem jen souhlasit. Jinak první půle to bylo pět šancí vytvořených po dobrých kombinačních akcích, aby od té inkasované branky to bylo přes příkladné úsilí spíš o tom srovnat psychické trápení," uvedl zkušený kouč Antonín Marčaník.

„Tonda nás velmi dobře zná. Ví, co se dělo v našich hlavách. Není to ani trochu dobrý pocit. Jde s prominutím o pocit na ..... Snažili jsme se, ale když nedáme pět tutovek, dostavil se spravedlivý trest. To bolí o to víc, že šlo o prestižní derby, v němž nikdo před výkopem nepochyboval, že ho vyhrajeme. Takový ale zkrátka fotbal je," vyjádřil pocity kabiny jeden z nejzkušenějších hráčů poražených Petr Chvála.

Pokratice - Milešov 0:1

Branka: 58. Hlaváček, ŽK 2:3, poločas 0:0, r. Novotný, 100.
Pokratice: Slanina – Starý, Kocman, Vlašič, Dufek – Chvála, Kyzlík, Smetana, Knop – Bergmann, Krejčík (Fišara, Suk, Rondoš)
Milešov: Rabas – Červený, Pe. Pazdera, Hajný, Durček – Hlaváček, Petrik, Pa. Pazdera, Boháč – Červenka, Jopa (Pospíchal).


Produktivitu v zakončení ukázali hráči Libouchce v utkání s posledními Travčicemi. Oslabený soupeř se nezmohl na větší odpor a odjel z Libouchce s vysokou porážkou 0:6. Hattrickem se blýskl obránce Kabát. „Jako trenéra mě těší výhra a zisk bodů," pronesl po výhře kouč Libouchce Václav Strádal.

Souboj mezi druhým a posledním celkem ukázal rozdíl v kvalitě a psychické pohodě. „Po osmi minutách a dvou brankách Kabáta to ztratilo náboj, klobouk dolů před soupeřem. Jsou v situaci, kdy neměli sílu ani náladu a přesto to odehráli se vztyčenou hlavou," ocenil Strádal.

Po poločasovém vedení 4:0 už na hřišti nebylo o co hrát a tempo aktérů upadalo.

„I přes vedení bylo v kabině rušno, musel jsem zvyšovat hlas. Proč? To si nechám pro sebe, ale dal jsem tím najevo, co si myslím. Vítězství vypadá hezky na papíře, projevily se osobní věci, doufám, že si to kluci vezmou k srdci. Dostal jsem před zápasem dobrou radu od kolegy ze soutěže, jak na soupeře," prokázal vděk kouč.

K týmu se přidal i mladý odchovanec Army Tomáš Palačšák. „Je to slušný kluk, který potřebuje hrát. Když na sobě bude pracovat, tak by mohl zapadnout," uzavřel Strádal.

„Bylo rozhodnuto brzy. Chtěli jsme hrát ze zatažené obrany, ale to vzalo rychle za své. Navíc jsme přijeli v nekompletním složení, což se v průběhu zápasu, kdy ne všichni byli fit, projevilo. Ale v poločase si kluci něco v kabině řekli a už jsme inkasovali v uvozovkách jen dva góly. Domácí mají dobrý mančaft, vědí o sobě, mají nacvičené standardky, jejich výkon se mi líbil," ocenil kvalitu soupeře předseda FK Travčice Miloslav Tlatla.

Libouchec - Travčice 6:0

Branky: Kabát 3, Černohorský 2, Němeček, ŽK 2:2, poločas 4:0, r. Novotný, 80.
Travčice: Doležal – Schmid, Krch (27. Manda st.), Drápal, Sedlák – Pergl, Matouš, Tomáš, Srpek – Mazánek, Novák.


Vítězství měli na dosah. Fotbalisté Křešic totiž vedli v poločase v České Kamenici 3:0, ale nakonec zůstali bez bodů, když dovolili domácím otočit zápas.

„To bylo neskutečné, něco takového nepamatuji. V přestávce si říkáme, že je potřeba zachytit úvod druhé části, ale inkasujeme ve druhé minutě a pak v osmé. Ale i tak jsme stále vedli. Jenže rozhodčí nastavoval a my dostali třetí gól. A aby toho nebylo málo, v poslední vteřině se srazil náš stoper s gólmanem a domácí rozhodli o své výhře. Je to zbytečná ztráta, ty body byly na dosah. Domácím pomohlo poločasové střídání, kdy tam poslali pět čerstvých borců. Takovou možnost my dnes neměli," dodal Zdeněk Satran st., který hosty vedl.

Česká Kamenice - Křešice 4:3

Branky: Cempírek 3, Chmelík – Rusý, Satran, Lenrt, ŽK 2:1, poločas 0:3, r. Zvonař, 100.
Křešice: Větvička – Pekárek, Matějka, Kühn, Suchánek – Kučera, Lenrt, Zdvořák, Patka (75. Restey) – Rusý, Satran.