„Přestože jsme nevzali nic na lehkou váhu a kluci k zápasu přistoupili opravdu zodpovědně, s proměňováním vyložených šancí jsme si do poločasu zrovna nepotykali. Až v tom druhém jsme si reputaci trochu napravili. Kdyby – na to se ale fotbal nehraje – tomu bylo v zužitkování gólovek jinak, tak by odtud náš soupeř odjel s dvouciferným přídělem. Stačilo k tomu pouze, abychom se v zakončení více koncentrovali," nešetřil své svěřence, co se brankového výprodeje týkalo, kouč Michal Slabý.

„Je mi kvůli celému mančaftu líto toho, že jsem dnes, stejně jako před týdnem proti Křešicím, nezaznamenal hattrick. Mohli jsme si tak vylepšit skóre, za což se kabině i touto cestou omlouvám," svěřil se autor dvou branek Tomáš Písař. „Těší mě, jakou herní aktivitou a zaujetím se na jaře naše mužstvo prezentuje, včetně kluků, kteří se k nám vracejí, nebo přicházejí z litoměřického FK," neskrýval svou spokojenost šéf Sokola Pavel Šemelík.

„Sotva jsme mohli v Pokraticích pomýšlet na to, že tady uhrajeme přijatelnější výsledek, když jsem neměl k dispozici kompletní sestavu. Postrádám totiž hned pět hráčů základu," obhajoval svůj tým trenér hostí Jan Rein.

Pokratice - V. Šenov 6:2

●Branky: Písař 2, Kocman, Chvála, A. Rondoš, Bader – Vichterey 2, ŽK 1:1, poločas 1:0, r. Bláha, 60.
●Sokol Pokratice: Slanina – Dufek, Novák, Kocman (60. Loula) – Chvála, Smetana, Bergmann, Knop (63. Kolomazník) – A. Rondoš (69. Vlašič), Písař, Bader.


Macháček se trefil dvakrát

Křešice – Okresní derby I. A třídy ovládli fotbalisté lovosické rezervy, kteří porazili Křešice na jejich hřišti 3:0. Přitom v prvním poločase byli domácí nebezpeční.

„Nehrál se žádný extra fotbal, ale Křešice nás zlobily. Měly tam dvě, možná tři dobré šance. Jednou jsme měli štěstí, když našeho gólmana nastřelili ve vápně. Ve 40. minutě musel střídat Walter, ale nám to možná i pomohlo. Vysunuli jsme totiž Kovaříka, začali hrát na dva útočníky a přineslo to ovoce. Podařilo se nám po pěkné akci před půlí skórovat, což byl asi rozhodující moment utkání. Ve druhém poločase domácí odpadli a my přidali další góly. Nejprve si na pěknou zpětnou přihrávku naběhl Macháček, který v 80. minutě obstřelením skóroval ještě jednou," dodal kouč Lovosic Pavel Doležal.

Křešice - Lovosice B 0:3

●Branky: Macháček 2, T. Hrdý, ŽK 0:1, poločas 0:1, r. Zavadil, 50.
●Křešice: Větvička – Lenrt, Lepič, Suchánek, Patka, Kühn, Schoř, Lébl, Kučera, Restej, Hensch.
●Lovosice B: Šafránek – Drbal, L. Hrdý, Kočina, T. Hrdý – Walter (40. Baborák), Macháček (82. (Neruda), Hušek, Kovařík (Trekoval), Krpeš – Espinosa.