Utkání v Pokraticích mělo naproti řadě jiných „trochu" netradiční předehru – průtrž mračen. A tak se bojovalo na trávníku důkladně zalitém, který hráčům obou týmů připravil nejedno překvapení. Nedobrovolnými pády počínaje a zrychleným skluzem míče konče. Více aktivity bylo od prvních minut na kopačkách Pokratických. Nejednou prověřili vzrůstem menšího gólmana Ondrku. Ten své mínus centimetry ovšem nahrazoval obdivuhodnou rtuťovistostí. Díky té inkasoval do přestávky pouze jednou. Nicméně jak se ukázalo, ta trefa byla jedinou, která v přepočtu na tříbodový zisk představuje pro TJ Sokol upevnění pozice na čtvrtém místě tabulky.

„To, že se po dalším lijáku ve druhé půli nehrál fotbal, ale fotbalpólo a sudí musel zápas na čtvrt hodiny přerušit, snad těm, co nás přišli povzbudit, netřeba zdůrazňovat. Škoda několika dobrých příležitostí, které jsme neproměnili. Mohli jsme si totiž trochu vylepšit skóre. Co dodat k našemu soupeři? Při vší úctě a respektu si nevytvořil v podstatě jedinou gólovku, což se dalo od mužstva z dolní poloviny tabulky očekávat.

Tenhle fakt nemění nic na tom, že jsme smekli před hráči obou mužstev za to, s jakým nasazením a hlavně v jakých klimatických podmínkách na hranici regulérnosti zápas dohráli," pochválil aktéry zápasu trenér Sokola Michal Slabý.

Překvapení se nekonalo, Travčice v Křešicích nebodovaly, navíc si odvezly sedmibrankový příděl.

„Proti poslednímu celku jsme získali povinné tři body. Po celý zápas jsme byli lepší a vítězství mohlo být i vyšší. Čtyřmi brankami se blýskl Jirka Lepič. Kluci zaslouží poděkování, že zápas nepodcenili a makali na sto procent," ve zkratce zhodnotil duelu křešický Zdeněk Satran st.

„Na Křešice máme smůlu, ještě ani jednou jsme se na ně nesešli. I tentokrát nám řada hráčů chyběla, neměli jsme nikoho na střídavé starty, navíc někteří z našich jsou zranění. Ale jedeme dál, příště hostíme Šluknov a pokud budeme třeba v takovém složení jako minule proti Sokolu Srbice, nejsme bez šancí," myslel na víkendové utkání předseda Travčic Miloslav Tlatla.

Milešov nastoupil na srbické umělce oslabený. „Se sestavou jsem měl problémy, chybělo nám zhruba pět hráčů základu, a tak dostali šanci náhradníci. Do brány musel jít Petrik, který normálně hraje v poli, ale jeho výkon byl výborný, když nás několikrát podržel a včasným rozehráním připravil i nějaké šance pro naše útočníky," vyzdvihl svěřence trenér Martin Hajný.

„Soupeř opět trestal stejné chyby jako v předešlých utkáních, tedy neuhlídali jsme hráče a opět jsme inkasovali dva laciné góly. Nezasloužili jsme si prohrát, kluci bojovali až do konce. Někteří náhradníci svou šanci využili a hráli dobře. Naši jedinou branku zaznamenal Michal Hudik, který skóroval po přímém kopu a byl to opravdu nádherný gól. Škoda, že tahle trefa nepřinesla nějaké body. Měli jsme i další šance, ale nedáváme branky, což je náš handicap.

Nyní se musíme soustředit na středeční dohrávku, ve které hostíme od 17 hodin Velké Březno a v sobotu v derby vyzveme celek Křešic. Oba soupeři jsou na tom podobně jako my. V obou zápasech se tak hraje o šest bodů. Už bychom chtěli konečně doma uspět a zlepšit si bodové hodnocení."

Pokratice - Velké Březno 1:0

•Branka: 32. Vlašič, poločas 1:0, r. Novotný ml.,60.
•Pokratice: Abdelkader – Starý (63. Tuháček), Dufek, Vlašič, Suk – Chvála, Smetana, Krejčík, Kyzlík (85. Novotný) – Fišara (52. Mikoláš), Bergmann.

Křešice - Travčice 7:2

•Branky: Lepič 4, Satran, Zdvořák, Suchánek – Pergl, Krejza, ŽK 0:1, poločas 3:0, r. Strádal, 40.
•Křešice: Větvička – Pekárek (65. Rusý), Matějka, Kühn, Suchánek (85. Herold) – Kučera, Lenrt, Zdvořák, Patka – Lepič, Satran.
•Travčice: Doležal – Tomáš, Krejza, Drápal, Šumichrast – Pergl, Schmid, Mazánek, Stejskal – Novák (55. Zimandl), Škeřík.

Srbice - Milešov 2:1

•Branky: Kulhánek, Popescu – M. Hudik, ŽK 3:1, poločas 1:0, r. Dušík, 70.
•Milešov: Petrik – Červený, Pe. Pazdera, Hajný, Durček – Novák, Pa. Pazdera, Pospíchal (Neruda), Jopa – M. Hudik, Hřebík.