1.A třída: Pokratice zvládly rivalský duel o něco lépe

Litoměřice – Okresní derby víkendového kola I. A třídy sk. A skončilo těsnou výhrou Pokratic, které zdolaly Travčice 2:1. Milešov si přivezl tři body z Velkého Března a Křešice těsně prohrály se Střekovem.

10.9.2014

Ilustrační fotoFoto: archiv

Na regionální derby byly zvědavy více než dvě stovky fanoušků. Mírným favoritem zápasu byli domácí. Hosté ovšem s několika zkušenými hráči zlobili. „Proto jsem si pro tentokrát netroufl zahrát na proroka a navíc tvrdit, že tři body na tutovku zůstanou doma. Nakonec zůstaly – k radosti nás všech," usmíval se po střetnutí čestný předseda domácích David Keltner. Ten současný, Pavel Šemelík podtrhl důležitý fakt: „Ten plný bodový zisk nás těší, protože kluci dali do derby hodně fotbalovosti i srdíčko. Za to jim patří náš dík i uznání."

Do jaké míry se nimi shodoval trenér Michal Slabý? „I já jsem se třemi body spokojen. Kluci nic nepodcenili a to bylo dobře. Travčičtí mají totiž v kádru hráče na střídavé starty a to z nich dělá silný mančaft."

Šéf hostů, současně i kouč Miloslav Tlatla byl očividně smutný, že si jeho celek neodvezl alespoň bod. „Mrzí mě to, protože jsme tady odehráli vyrovnaný duel a aby toho špatného nebylo málo, v nastaveném čase jsme přišli o Sýkoru. Příčiny porážky vidím jasně. Zatímco Pokratičtí proměnili ze svých šancí dvě, my z těch našich pouze jedinou. Co jsem řekl, to je v našem podání již obehraná písnička. Zejména při standardkách i při přečíslení obrany soupeře nedokážeme své příležitosti zužitkovat."

Pokratice - Travčice 2:1• Branky: Chvála, Šikl – Belák, ŽK 3:3, poločas 0:0, r. Zvonař, 210.
• Pokratice: Slanina – Dufek, Novák, Kocman, Starý – Chvála, Vlašič, Bergmann (90. Holý), Kyzlík (60. Šikl) – Písař (71. Knop), Mikoláš (78. Suk).
• Travčice: Mižič – Štekl, Sedlák, Kühn, Sýkora – Matuška, Stejskal, Manda, Přibyl – Mazánek (27. Serbený), Belák.

Fotbalisté Střekova v domácím utkání s Křešicemi sice nepodali tak dominantní výkon jako v předchozích kolech, přesto si se soupeřem poradili v poměru 3:2 a zůstávají na druhé příčce tabulky.

„Jsem rád, že jsme doma získali tři body, ale z předvedeného výkonu jsem tentokrát zklamaný. Hráči si asi mysleli, že to půjde samo," nebyl po utkání spokojený kouč Osady Petr Čítek. Jeho svěřenci přitom předvedli dobrý vstup do utkání a díky hlavičce France po rohu šli do vedení. „Jenže právě to jako by nás uspokojilo a soupeř nás brzy potrestal, když Satran prostřelil Dvořáka. Pak předvedl krásnou akci Vošahlík a předložil míč Lencovi do prázdné brány. Mohli jsme přidat i další góly, ale Rohlík a Řezníček své šance spálili," mrzelo trenéra Čítka.

V závěru poločasu mohli hosté srovnat krok. „Naštěstí Tichý v poslední chvíli vykopl míč z brankové čáry," povídal kouč Střekova. Ve druhé půli domácí nepochopitelně vyklidili pole. „Ztráceli jsme míče a nedařila se nám kombinace. Pak ale Bednář přešel přes dva hráče, našel Řezníčka a bylo to 3:1. Bohužel jsme ale za minutu udělali chybu a Satran snížil. Míč sice z čáry odkopl Dvořák, ale pomezní sudí signalizoval, že už byl za čárou."

A právě tento okamžik jako by vzal domácím poslední vítr z plachet. „Pak už to byla z naší strany jen křeč, báli jsme se o výsledek."

Střekov - Křešice 3:2• Branky: Franc, Lenc, Řezníček – Satran 2, ŽK 1:2, poločas 2:1, r. Smreček, 50.
• Křešice: Větvička – Pekárek, Zdvořák, Kühn, Kuchař – Dráb, Lenert, Patka, Lepič – Satran, Faust.

Před duelem ve Velkém Březně udělali hosté v základní sestavě několik změn, které se nakonec vyplatily. „Od začátku jsme na nic nečekali a aktivní hrou jsme překvapili domácí, kteří po celé utkání velký odpor nekladli. V páté minutě jsme vedli, po krásném centru Poláka se trefil hlavou M. Hudik.  Pár minut na to se před domácím brankářem ocitl Chmelař, ale jeho pokus skončil těsně nad. Domácí se zmohli pouze na nakopávané míče, což si většinou ohlídali naši obránci.

Šance na další branku jsme si i nadále vytvářeli, za zmínku stojí ta chvíli před odchodem do kabin, kdy postupoval sám Fiala, ovšem trefil jen vyběhnuvšího Šotku. V druhém poločase jsme byli opět lepší, hráli jsme pozorně vzadu a čekali na další chyby domácích.  Běžela 50. minuta a po spolupráci O. Hudika s Hlaváčkem, který přesně centroval před branku, se opět trefil M. Hudik.

Domácí se však nevzdávali a do konce utkání si pár šancí nebo jejich náznaků vypracovali. Vždy však narazili spíše na svou nemohoucnost v zakončení nebo na připraveného Rabase. Tři body jsme si tak odvezli zcela zaslouženě, poděkování a pochvala za zodpovědný výkon patří celému mužstvu," dodal trenér Sokola Martin Hajný.

Velké Březno - Milešov 0:2• Branky: M. Hudík 2, ŽK 1:1, poločas 0:1, r. Klimpl, 100.
• Milešov: Rabas – Hlaváček, Petrik, L. Hajný – Chmelař (68. Novák), Polák (60. Pe. Pazdera), Pa. Pazdera, O. Hudik, Durček (70. Červenka) – Fiala, M. Hudik.

10.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Matěj Vrbka se narodil  Šárce Vrbkové a Jaroslavu Bláhovi z Lovosic  2.12 v 23:04 hodin v Litoměřicích (2,94 kg a 50 cm).