Zlé časy prožívají fotbalisté Brné. Lídr soutěže nabitý zvučnými jmény se trápí a nemůže najít správný směr své hry. Svěřenci Milana Česláka nestačili na rezervu Lovosic (1:2) a jejich náskok se ztenčil na čtyři body.

„Dělá nám problém, když nás soupeř napadá, domácí byli více agresivní," hodnotil kouč Brné. Na fiasko to od prvních minut na umělé trávě v Lovosicích nevypadalo. „Tlačili jsme a po prodloužení míče Tomášem Heřmanem se prosadil Culek. V dalších šancích nám ale chyběl klid v koncovce," litoval trenér Česlák.

Domácí Lovosice dokázaly dvakrát udeřit a obrat lídra soutěže o další body.

Od prvních minut bylo v Pokraticích skalním jasné, že před výkopem jedenáctý Šluknov nemá sebemenší šanci uhrát přijatelnější výsledek. Odvezl si pětku, za kterou ještě mohl hostiteli poděkovat – za to, jak byl v koncovce ohleduplný. Pokratičtí byli totiž vůči svému soupeři při řadě příležitostí více než milosrdní.

Mimo jiné i zkušený Honza Bergmann, autor dvou gólů: „Měl jsem skutečně dost dalších šancí k tomu, abych se do listiny střelců zapsal minimálně hattrickem. Nechci se vymlouvat na terén, ale ten si se mnou několikrát pohrál. Ovšem to daleko podstatnější vidím v tom, že jsme si vylepšili částečně skóre a udrželi jsme si tak své postavení v horní polovině tabulky."

Pro úplnost na jeho adresu je nutné ještě doplnit, že díky své výborné kopací technice trefil z více jak 25 metrů šibenici: „Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem s tím počítal. Mohu ale dodat, že se mi vyplatil nácvik trestňáků, který jsem piloval při nemoci v minulém týdnu."

K povinnému tříbodovému zisku dodejme hlas Tomáše Císaře, nuceně odpočívajícího: „Šluknovští byli doopravdy zralí na větší příděl. Osobně lituji, že jsem zápas sledoval pouze mezi našimi fandy a klukům tak nemohl pomoci."

Křešice hostily rozjetý Junior Děčín, který se už probojoval na třetí příčku. Úvod utkání také hostujícímu týmu vyšel, po brankách Šmalcla a Michalce vedl ve 12. minutě už 2:0. Když navíc dostal druhou žlutou kartu ve 38. minutě domácí Bezemek, bylo jasné, že body si tentokrát odveze soupeř.

Lovosice B - Brná 2:1
•Branky: Kovařík, Klement – Culek, ŽK 0:2, poločas 1:1, r. Mecl, 60.
•Lovosice B: Marek Šafránek – Drbal, Kovařík (76. Klement), Kočina, L. Hrdý – T. Hrdý, Macháček, Hušek (84. Podrazil), Walter (90. Trekoval) – Espinosa, Klouček.

Pokratice - Šluknov 5:0
•Branky: Bergmann 2, Vlašič, Knop, Smetana, ŽK 3:1, poločas 2:0, r. Zvonař, 60.
•Pokratice: Slanina – Dufek, Kocman, Vlašič, Keller – Chvála (64. O. Rondoš), Smetana, Kolomazník, Knop (64. Loula) – Bergmann, A. Rondoš.

Křešice - Děčín 0:6
•Branky: Bílek 3, Šmalcl 2, Michalec, ŽK 1:2, ČK Bezemek (Kř.), poločas 0:2, r. Husar, 40.
•Křešice: Větvička – Schoř, Kühn, Lébl, Patka, Lenrt, Bezemek, Kučera (66. Herold), Lepič, Suchánek, Restej (60. Rusý).