Velkému Březnu se lovosická umělka vůbec nezamlouvala

Lovosice – Nepříjemná umělá tráva a výkon, který se hostům zrovna dvakrát nepovedl. Tak dopadla Jiskra Velké Březno při svém výjezdu do Lovosic. Domácí rezerva si s ní pohrála a brala na umělém povrchu tři body za výhru 4:1. V tabulce fotbalové I. A třídy sk. A už je čtvrtá.

„Soupeř nám dal za půl hodiny tři góly," divil se předseda Jiskry David Řezáč. Právě na povrch žehral jako na první věc. „Vůbec by se na tom nemělo hrát, leda tak příprava. Chodili jsme úplně jinak do soubojů a nedokázali jsme čelit rychlosti domácího celku. Lovosice nás do ničeho nepustily," přiznal Řezáč.

Navíc se hostům v utkání vůbec nic nedařilo. „Nepodali jsme dobrý výkon, chceme na to rychle zapomenout. V příštím kole hostíme Českou Kamenici, doma musíme zabrat a potvrdit formu z úvodu soutěže," uzavřel Řezáč.

Lovosice B - Velké Březno 4:1

•Branky: Baborák, Podrazil, Kovařík, Klouček – Borovec, ŽK 2:2, poločas 3:1, r. Holly, 50.
•Lovosice B: Šafránek – T. Hrdý, Drbal, L. Hrdý, Kovařík (62. Klouček), Baborák (66. Kroupa), Kočina, Podrazil, Hušek, Walter (79. Hruza), Espinosa (79. Oros).


Pokratice potvrdily roli favorita

Pokratice – Střetnutí 8. kola fotbalové I. A třídy skupiny A mělo podle postavení mužstev v tabulce favorita v domácím týmu.

„Chceme potvrdit, že jsme reparát za zbytečnou porážku z šestého kola s děčínským Juniorem doma minule ve Velkém Březně složili," usmál se pokratický šéf Pavel Šemelík.

Myslel tím bez sebemenšího podcenění hostí TJ Mojžíř jediné, že tři body tentokrát zůstanou doma. Stalo se i přes neskutečný výprodej šancí i mazání jednogólového manka z 32. minuty, kdy hosty poslal do vedení parádní trefou střelecky disponovaný Jakub Sikora.

Co by kanonýr už proto, že pálil následně za nepříznivého stavu ještě dvakrát, ale domácí brankář Roman Ekrt prokázal vedle bohatých zkušeností i obdivuhodný reflex a to zejména v poslední pětiminutovce.

V té se výrazně podepsal na tom, že se z pokratické kabiny ozýval vítězný chorál. Na otázku, že jednomu musí být na duchu i na srdci bezvadně, výmluvným gestem naznačil, že určitě, ale na výhře 2:1 má lví podíl celý mančaft. Ten se přitom zbytečně o tři body obával, když mimo jiné neproměnil čtyři loženky, při nichž stáli domácí tváří v tvář gólmanovi Kubecovi.

„Říká se, že se dá koncovka v přípravě naučit a poté pak využít v zápasech. Přestože se střelbě na trénincích věnujeme, jak jste se mohli sami přesvědčit, málem nula od nuly pošla. To ale neznamená, že se naproti duelu s Juniorem kluci tentokrát nepochlapili a nezvrátili nepříznivý stav v náš prospěch," charakterizoval přesně fakta z utkání kouč Michal Slabý, aby Pavel Šemelík společně s čestným předsedou Davidem Keltnerem podtrhli: „To, co mužstvo opět prokázalo, bylo srdíčko. To ho šlechtí a bylo za to zaslouženě odměněno."

„Stejně jako můj protějšek jste viděli, že ani my si právě s koncovkou zrovna dvakrát netykáme. Když k tomu připočtu některé famózní zákroky Ekrta, nemám co bych víc k naší porážce dodal," svěřil se po utkání kouč poražených, někdejší třetiligista Martin Beránek.

Pokratice – Mojžíř 2:1

•Branky: Rondoš, Písař – Sikora, ŽK 0:2, poločas 0:1, r. Kuriljak, 80.
•Pokratice: Ekrt – Chvála, Dufek, Vlašič, Loula (81. Kyzlík) – O. Rondoš (90. Bader), Smetana, Kolomazník (89. Jech), A. Rondoš – Bergmann, Písař.


Křešice znovu prohrály, jsou poslední

Velký Šenov – Fotbalisté Křešic se z poslední příčky I. A třídy sk. A neodpoutali ani po víkendu. Na hřišti Velkého Šenova podlehli o dvě branky. Poprvé inkasovali po dalekonosné střele Kurela. Šťastnou pojistku pak přidali domácí po Skyvově průniku.

Velký Šenov – Křešice 2:0

•Branky: Kurel, vlastní, ŽK 0:1, poločas 1:0, r. Doubek, 60.
•Křešice: Tirdil – Větvička, Patka, Kühn, Kučera, Pekárek, Satran, Suchánek, Lenrt, Tirdil, Lébl.