Pokratice – J. Děčín 0:4 (0:2)

Branky: 3., 21. Gaher, 74., 79. Murdych, r. Nedvěd, žk 2:2.
Pokratice: Slanina (46. Brkoslav) – Chvála, Dufek, Vlašič, Louda – Kyzlík (46. O.Rondoš), Smetana, Kolomazník, Bader (46. Fišara) – A. Rondoš, Písař.

Stejně jako se utne mistr tesař, dopadl i ten mistr fotbalový z pokratického Sokola. Před výkopem přitom nezapochyboval ani ten největší skeptik domácího celku, že body zůstanou doma. Ke slovu se ovšem přihlásila ona výjimka: ať kopnete do míče jak chcete, trefuje se jen soupeř a vy se pouze divíte, že i při těch největších šancích přinejlepším orazítkujete břevno. O tom by mohl vyprávět kapitán Smetana, když mohl kontaktním gólem na 2:1 vrátit své mužstvo do zápasu, stejně jak dvakrát A.Rondoš, jakož i Písař. Nesčíselněkrát připomínané: nedáš, dostaneš se naplnilo v rozpětí pěti minut. Jakub Murdych parádními trefami prvoligové značky mířil přesně hned dvakrát. „Nezlobil bych se, kdybych si něco podobného zopakoval častěji," notoval si s dalším šťastným střelcem dvou branek Patrikem Gaherem.

„Taková prohra moc bolí. Bolí o to víc, že jsem se byl na Děčínské v minulém kole podívat, kdy hráli doma proti Křešicím. Nemuseli sice ukázat všechno, ale vynutili si můj respekt. Dnes jen potvrdili, že budou hrát v naší skupině v horních patrech, protože po hernětaktické stránce je to mužstvo, které může míchat pořadím nahoře," přiznal kvality Junioru kouč Sokola Michal Slabý.

„Na kluky se zlobit nemohu, protože každý musel vidět, jak toužili uhrát co nejlepší výsledek. Narazili však dnes nejen na kvalitního soupeře, ale i na nepsaný zákon schválnosti, který všichni dobře známe," dodal šéf Sokola Pavel Šemelík. „Šli jsme do zápasu s respektem, známe sílu Pokratic. Proto jsem klukům kladl na srdce, aby nic nepodcenili a hráli pozorně dozadu a pokoušeli se o brejky. Výhra v poměru 4:0 nás samozřejmě velmi těší," řekl po utkání trenér vítězů Pavel Horáček.

Lovosice B – Šluknov 3:0 (1:0)

Branky: Marčaník 2, Klouček, r. Spišák, ŽK 1:2, 30.
Lovosice B: Šafránek - Drbal, Klouček (67. Walter), Baborák (70. Kroupa), T. Hrdý, Kočina, L. Hrdý, Hušek, Espinosa (80. Neruda), Podrazil, Marčaník (83. Kovařík).

Lovosice B byly po celé utkání lepším týmem a zaslouženě zvítězily.


Křešice – V. Březno 2:5 (2:2)

Branky: Lepič, Satran - Pošík 2, Králíček, Borovec, vlastní, ŽK 2:2, r. Šefčík, 50.
Křešice: Větvička – Patka, Kühn, Pekárek (65. Rusý), Lepič, Satran, Suchánek, Lenrt (85. Hensch), Tirdil, Cibulka, Lébl.

Hosté na nic nečekali a hned od úvodního hvizdu se do Křešic zakousli jako lev do své kořisti. „Vlétli jsme na ně a brzy dali gól, Křešice sice dokázaly srovnat na 2:2, ale druhý poločas už zase patřil nám," popisoval cestu za vítězstvím předseda oddílu David Řezáč. Tým, který byl zvyklý bojovat o záchranu se nyní pere s nejlepšími. „Udělali jsme body, kluci mají sebevědomí. Příště máme Pokratice, chceme ty body potvrdit," uzavřel Řezáč.