Hrobečtí se trefili čtyřikrát, Mojžíř ještě podržel Koucký

Do sezony vstoupili fotbalisté SK Hrobce výtečně. Ze dvou zápasů získali pět bodů. Na domácím hřišti si poradili s Mojžířem 4:1.

Trenér Marián Řízek zůstal tentokrát pouze na lavičce a místo něho nastoupil Kříž. Byl to souboj domácích útočníků s brankářem Kouckým. Ten postupně vychytal J. Slavíčka, Satrana, Poláka a i Neumana. Skóre otevřel Satran, druhý gól přidal z penalty Púčala, na 3:0 zvyšoval Brožík. Poté snížil Zabloudil, ale poslední slovo měl kanonýr Brožík.

„Narazili jsme na silného soupeře, který má tým složený z roudnického béčka. Začali jsme aktivně a dvakrát zahrozili. Ale to bylo z naší strany vše. První trefa přišla po poziční chybě stoperů, sám zůstal ve vápně Satran a poslal domácí do vedení. Druhý poločas začal naší snahou, ale Sládeček z voleje, při snaze prodloužit, netrefil míč ideálně. Hráli jsme hodně riskantně," prohlásil sekretář Mojžířských Josef Kolankiewicz.

A hra o vše přinesla atraktivní fotbal, ovšem se smutným koncem pro hosty. „Z penalty to bylo 2:0 a to nás skvělými zákroky ještě podržel brankář Koucký, který chytil čtyři samostatné úniky. Chybu při malé domů pak potrestal Brožík a po snížení Zabloudilem jsme se vrhli do útoku a Koucký musel opět čarovat. Mohli jsme odjet s pořádným debaklem," shrnul sekretář.

Hrobce - Mojžíř 4:1

•Branky:Brožík 2, Satran, Púčala - Zabloudil, ŽK 0:4, poločas 1:0, r. Karrmann, 60.
•Hrobce:Kysela - P. Slavíček, Kříž, Körmendy, Púčala - J. Slavíček, Mikas, Vokálek, Polák - Brožík, Satran (Neuman).


Nováček z Travčic nezaváhal se Šluknovem, vede tabulku

Nováček si vede skvěle. Po domácí výhře nad Šluknovem je v čele tabulky.

„Od začátku jsme diktovali tempo hry. Soupeř nekladl větší odpor. Měli jsme dost šancí už v prvním poločase, ale ty jsme nevyužili. Ve druhé půli sice hosté asi pět minut trochu zlobili, pak však opět odpadli. Se začátkem soutěže jsme samozřejmě spokojeni, máme šest bodů, navíc vedeme. Co víc?" usmíval se předseda FK Miloslav Tlatla.

Travčice - Šluknov 4:0

•Branky:Šťástka, Mazánek, Polák, Stožický, ŽK 3:2, poločas 1:0, r. Lesňák, 230.
•Travčice:Juska - Sedlák (Hančl), Tesařík, Kočí, Dědič - Šťástka, Matouš (Polák), Zdvořák (Sýkora), Durček (Červenka) - Stožický, Kavina (Mazánek).


Křešice doplatily podle svého kouče na bídnou koncovku

Křešice stále čekají na první bod v soutěži. Přitom o víkendu mohli na hřišti soupeře nějaký bez větších problémů vybojovat.

„To je fakt. Jenže nedáváme góly. Jen Lepič šel snad šestkrát na bránu a nic z toho. No a když nevyužijete takové šance, vzadu vždycky něco vymyslíte a pak inkasujete. Tak to bylo i tentokrát. Měli jsme jednoznačně získat nějaké body," dodal trenér Alexandr Fečo, který Křešice v úvodu sezony vede.

Srbice - Křešice 2:0

•Branky:Marvan, Konečný, ŽK 2:1, poločas 1:0, r. Doubek, 50.
•Křešice:Marek - Vundrle, Chlouba, Nesvatba, Cibulka - Bezemek, Suchánek, Patka, Tirdil (75. Pekárek) - Lepič, Bystrov (46. Rusý).


Pokratice venku bodovaly, prohrály opět na penalty

V nezáviděníhodné situaci byl před dalším duelem A skupiny I. A třídy v České Kamenici trenér pokratického Sokola Michal Slabý. Do duelu totiž nemohl vyslat Bergmanna, Chválu, Píšu či Fišaru. Přesto jeho svěřenci bodovali.

„Někteří byli zranění, jiní zase na svatbě, nevypadalo to zkrátka dobře. Z toho důvodu jsem se zápasu docela obával, ale kluci to zvládli celkem dobře. Byl to spíš vyrovnaný zápas, v první půli to bylo na gólovky 2:0 pro nás, obě měl Krejčík. Ve druhém poločase měli zase tutovku domácí. Skončilo to zaslouženou remízou. Bohužel nám zase nevyšly penalty, stejně jako před týdnem. Ale těší mě, že jsme znovu nedostali gól ze hry," dodal Michal Slabý.

„Vylosování není pro nás nejlepší. Teď máme v dalším derby nováčka z Travčic, který má hodně dobré výsledky. Už bychom ale měli být kompletní, tak snad uhrajeme dobrý výsledek."

Česká Kamenice - Pokratice 1:0 pk.

•ŽK 4:2, r. Živnůstka, 180.

•Pokratice:Ekrt - Kyzlík, Patzenhauer, Vlašič, Suk - Loula, Kocman, Knop, Krejčík, Klíma - Mrázek (Volák, Šíša).