Gibalovi se v Křešicích líbilo, skóroval celkem čtyřikrát

Brankové hody byly k vidění v Křešicích, odkud si tři body za výhru 6:3 odvezla Brná. Hosté z Ústecka skvěle zahájili. „Měli jsme excelentní nástup, dařilo se nám v koncovce," měl radost kouč Brné Milan Česlák. Po úvodním náskoku už byl domácí celek vždy o krok pozadu za soupeřem. „Měli jsme vývoj utkání pod kontrolou. Soupeř neměl takovou kvalitu, aby zápas zvrátil na svou stranu," prohlásil Česlák. Rozhodující chvíle nastala po odpískaném pokutovém kopu, který tradičně proměnil Heřman. „Odskočili jsme, ještě se můžeme poprat o čtvrté místo v tabulce," potěšilo trenéra Brné Milana Česláka.

Křešice - Brná 3:6

•Branky: Kuchař 2, Patka – Gibala 4, Heřman, Večeřa, ŽK 1:1, poločas 1:3, r. Zubr, 40.
•Křešice: Větvička – Pekárek, Matějka, Kühn Suchánek – Faust (46. Herold), Lenrt, Patka, Kuchař – Lepič (70. Rusý), Satran.


Milešov vyhrál potřetí v řadě

Úspěšná minisérie pokračuje. Fotbalisté Milešova porazili na domácím hřišti Šluknov a unikají z pásma sestupu. „Utkání nebylo vůbec lehké a to hlavně kvůli počasí. Oba týmy měly však stejné podmínky. Jsem spokojený, že se nám povedlo vyhrát potřetí v řadě a také jsme se posunuli výše v tabulce. Už v dalším kole bych chtěl opustit sestupovou pozici a mít tak konečně klid. Herně to nebylo ono, ale do šancí jsme se dostávali. Ovšem často řešíme nějaké momenty zbrkle. Důležité jsou však ty tři body," zhodnotil duel domácí kouč Martin Hajný.

Milešov - Šluknov 1:0

•Branka: Pa. Pazdera z pen., ŽK 1:3, poločas 1:0, r. Bláha, 20.
•Milešov: Rabas – Červený, Pe. Pazdera, Pa. Pazdera, Durček – Červenka, Petrik, O. Hudik, Novák – Hřebík, M. Hudik.


Brankářské rukavice si musel vyzkoušet pokratický trenér

Chtěli navázat na úspěšné vystoupení proti prvnímu Střekovu, ale zůstalo jen u přání. Pokratičtí podlehli v České Kamenici 3:1. „Jednou jsme skórovali, podařilo se nám vyrovnat na 1:1, ale domácí byli lepší. My jsme hráli bez nasazení, nechtělo se nám běhat. Náš gólman dorazil pozdě, takže jsem musel do branky. Měl jsem tam jeden ligový zákrok, na druhou stranu jsem ale také jeden gól asi zavinil," přiznal se smíchem trenér Sokola Michal Slabý, který jinak nastupuje spíše v obraně.

Česká Kamenice - Pokratice 3:1

•Branky: Mitruška, Šimek, Holdač – Krejčík, ŽK 1:1, poločas 2:1, r. Šefčík, 100.
•Pokratice: Slabý (85. Slanina)– Suk (46. Abdelkader), Dufek, Novák, Vlašič – Fišara (60. Nepraš), Krejčík, Rosenkranc, Smetana, Rondoš – Mikoláš.


Travčice šance neproměnily, gól Stejskala jim nestačil

Ani v dalším duelu se fotbalistům Travčic nepodařilo dosáhnout na body. Podlehli totiž na domácím hřišti FK Jílové 1:5. „Nebyl to příliš pěkný fotbal. V první půli soupeř proměnil téměř všechno, třikrát trefil bránu a dal dva góly. My měli čtyři tutovky, ovšem skórovali jsme pouze jednou. No a ve druhém poločase nám to tam začalo padat. Dvakrát jsme inkasovali z penalty, tu svoji jsme naopak neproměnili. Byl to celkově asi docela nudný zápas," zhodnotil utkání trenér domácích Miloslav Tlatla. Travčice sestup o soutěž níž nemine, ale není jisté, že budou chtít pokračovat v I. B třídě.

Travčice - Jílové 1:5

•Branka Travčic: Stejskal, ŽK 2:1, poločas 1:2, 100.
•Travčice: Doležal – Schmid, Matouš, Krch, F. Stejskal (55. Přibyl) – Novák, Manda, Mazánek, Pergl – L. Stejskal, Drápal (65. Zimandl).