V domácím prostředí si Pokratičtí málem zopakovali kopec fotbalové smůly jako před dvěma týdny v derby s Milešovem. A to díky výprodeji, přesněji řečeno velkovýprodeji. Nikdo z více jak 120 přihlížejících fanoušků by se určitě nedivil, kdyby hosté s šesticí hráčů pod dvacítku let odcházeli v poločase do kabin minimálně s šesti až sedmigólovým přídělem. Sami pak směrem dopředu pouze naznačili, že by mohli při trošce větší zkušenosti kousat.

„A kousali. Po poločase totiž naproti všem očekáváním nám pěkně pocuchali nervy. Málem smazali náš třígolový náskok. Nicméně kluci překvapení nepřipustili a nakonec dvěma góly v samotném závěru rozhodli, že body zůstaly doma," vylíčil duel ze svého pohledu někdejší předseda pokratického Sokola kol David Keltner.

Pokratice - Košťany 5:2
•Branky: Knop, Krejčík, Bergmann, Suk, Fišara – Mlej, Kláštěrka, ŽK 1:5, poločas 2:0, r. Novotný, 120.
•Pokratice: Abdelkader – Chvála, Novák, Vlašič, Starý – Kyzlík, Smetana, Knop, Dufek – Krejčík, Bergmann (Fišara, Mikoláš, Suk, Bobek).


V jaké velké jsou pohodě a aktuální formě ukázali stále suverénní fotbalisté Střekova. Milešovu, který bojuje o záchranu, nadělili deset branek.

„Zápas se nám povedl, ale musíme makat dál," nechal se slyšet spokojený trenér Osady Petr Čítek. Každým kolem posouvají hráči Střekova své vítězné tažení v letošní sezóně. S Milešovem přidali osmnáctý díl a k tomu nadělili skandujícím divákům malý dárek deset branek. „Dařila se nám rychlá kombinace, první branka přišla ve čtvrté minutě. Pak jsme měli hluché místo, ale z rohu se trefil hlavou Franc," povídal Čítek. A to se na Střekově vše pouze rozjíždělo. „Tlačili jsme se do zakončení a po změně stran jsme Milešovu skoro nepůjčili balón," těšilo kouče.

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat, gólovou podívanou završil desátým gólem do sítě soupeře Václav Bednář. „Chytil se kanonýr Řezníček, který byl u všeho podstatného a stihl dát šest branek. Byl nejlepším mužem na hřišti," pochválil trenér Čítek svého útočníka.

„Utkání se mi po takovém debaklu samozřejmě těžko hodnotí. Chyba byla hlavně v tom, že si řekneme taktické úkoly, ale většina hráčů je neplní. My jsme byli patnáct minut v prvním poločase na míči a nepustili soupeře do šancí, pak se však naše hra otevřela a soupeř trestal chybu za chybou.

V kabině jsme si řekli, že to musíme ustát a už neinkasovat. To ale soupeř nechtěl a trestal nás dál. Desítka je opravdu moc krutá. My jsme skórovali pouze jednou, když se pěkně trefil Pavel Pazdera. V dalším kole přivítáme doma Českou Kamenici a to už musíme naplno bodovat," poznamenal trenér poražených Martin Hajný.

Střekov - Milešov 10:1
•Branky: Řezníček 6, Franc, Novotný, Šindelář, V. Bednář – Pa. Pazdera, ŽK 1:2, poločas 4:0, r. Meder, 150.
•Milešov: Rabas – Červený, Pe. Pazdera, Hajný, Durček – Jopa, Petrik, Pa. Pazdera, Boháč – O. Hudik, Pospíchal.


Museli čekat až do konce zápasu. Pak se konečně trefili. Hráči Křešic získali cenné tři body za hubenou výhru nad Šluknovem a v tabulce I. A třídy jim patří devátá příčka.

„Konečně se nám podařilo zabodovat za tři body. V prvním poločase hosté zlobili, nás třikrát podržel Větvička, ve druhé půli jme byli lepší, i když jsme se gólově prosadili až v samém závěru. To se v 89. minutě trefil Zdvořák. Ale ta výhra je zasloužená," zhodnotil ve zkratce duel Zdeněk Satran st.

Křešice – Šluknov 1:0
•Branka:
Zdvořák, ŽK 1:1, poločas 0:0, r. Sedláček, 60.
•Křešice: Větvička – Suchánek, Matička, Kühn, Kuchař – Kučera (89. Rusý), Lenrt, Zdvořák, Patka – Lepič, Satran.


Po prvním poločase prohrávali v České Kamenici o dvě branky, ale těsně po přestávce dokázali fotbalisté Travčic snížit.

„V tu chvíli jsme dostali domácí i pod tlak, ale přišla hloupá chyba a třetí gól v naší síti. V dalším průběhu jsme měli šanci dát na 4:3, ovšem nepovedlo se. Domácí byli celkově lepší, vyhráli zaslouženě, nedali ani penaltu, ale nedokázali pořádně trefit bránu. My jsme jim pomohli sami svými hrubkami. To je ten rozdíl mezi celky ze špičky a spodku tabulky. Kdo dokáže šance proměnit, je nahoře, kdo ne, strachuje se," dodal předseda FK Travčice Miloslav Tlatla.

Česká Kamenice - Travčice 4:2
•Branky: Cempírek, Mitruška, Mysliveček, Hodač – Stejskal 2, ŽK 0:1, poločas 2:0, r. Bouma, 100.
•Travčice: Walentovics – Schmid, Sedlák, Drápal, Pergl – Zimandl (73. Manda st.) Manda ml., Serbený, Přibyl (55. Novák) – Mazánek, Stejskal.