Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

1.A třída: Lovosice dostaly od posledního týmu šest gólů

Litoměřicko - Pouhý bod vybojovali zástupci okresu v dalším kole 1.A třídy. Ten však byl hodně cenný, neboť ho přivezly Pokratice z hřiště vedoucí Brné.

20.4.2016

HATTRICK. Šluknovský Horák sestřelil třemi góly Křešice.Foto: Dušan Blanár

Lovosice B překvapivě prohrály s posledním

Hostovice – Fotbalisté Hostovic jsou sice v tabulce I. A třídy poslední a na týmy před sebou mají ztrátu, v boji o udržení si ale o víkendu senzačně vyšlápli na třetí Lovosice B.

„Kluci si dokázali, že se dá hrát s každým. Zdobila je bojovnost, disciplína a důraz. A konečně proměňovali šance," pochvaloval si vedoucí družstva Roman Löffler. Domácí tým už ve 12. minutě vedl 2:0. „Začali jsme aktivně a brzy se trefil Gajdoš. O chvíli později přidal druhý gól po standardce Štolba a ve 23. minutě bylo prakticky rozhodnuto, když se opět prosadil Gajdoš. Dál jsme ale hráli důrazně a aktivně a ještě do poločasu přidal čtvrtý gól Křesánek," vyprávěl Löffler.

Kanonáda pokračovala i po pauze. „Brzy jsme přidali gól na 5:0. Poté sice hosté dvěma góly snížili, ale v závěru završil hattrick Gajdoš. Vyhráli jsme zaslouženě."

Hostovice – Lovosice B 6:2 (4:0)
Branky:
Gajdoš 3, Štolba 2, Křesánek – Macháček, Walter, ŽK 4:6, r. Trutnovský, 80.
Lovosice B: Šafránek – Kovařík (46. Klement), Kočina, Macháček, Hušek, Walter, Espinosa (65. Trekoval), Krpeš (46. Baborák), L. Hrdý, Klouček (46. Drbal).

Křešice poprvé inkasovaly už ve druhé minutě

Šluknov – Zápas „o šest bodů" křešickým fotbalistům nevyšel, prohráli ve Šluknově 4:0. O vítězi utkání A skupiny I. A třídy se rozhodlo už v prvním poločase, kdy se hattrickem blýskl domácí útočník Pavel Horák. Ten se už ve druhé minutě rychle zorientoval po standardce a napálil míč z vápna do šibenice. Poté podél vyběhnuvšího Větvičky přidal druhý gól a ve 43. minutě zakončoval levačkou pěknou kombinační akci. V úvodu druhé půle pak Mendel přeloboval gólmana a uzavřel skóre utkání celků ze spodní poloviny tabulky.

Šluknov – Křešice 4:0 (3:0)
Branky: Horák 3, Mendel, ŽK 1:0, r. Javorek, 120.
Křešice: Větvička – Cibulka, Schoř, Kühn, Restej, Lébl, Patka, Lenrt, Bezemek, Kučera (55. Hensch), Rusý (65. Svátek).

Pokratice Brnou potrápily, padly po penaltách

Brná – Na hřišti první Brné fotbalisté Pokratic nezklamali, uhráli v duelu I. A třídy v normální hrací době remízu 2:2, v penaltovém rozstřelu byli ale už šťastnější domácí. „Za to můžeme poděkovat brankáři Radimovi Novákovi, který chytil tři penalty," chválil trenér Brné Milan Česlák.

Vývoj utkání hrál do karet domácímu výběru, který se dostal do vedení 2:0. „Hledáme herní pohodu, je to křečovité, rozhárané, nepovedl se nám začátek, hosté trefili břevno, z rohu se ale prosadil Heřman," popisoval úvodní trefu kouč týmu.
Od té chvíle měla Brná navrch a znovu udeřila. A opět to bylo po rohovém kopu, kdy se prosadil Bartoš, který se však později stal smolařem utkání. „Vypadalo to pro nás nadějně, ale přišla 40. minuta a došlo ke srážce našich dvou hráčů, po které musel Bartoš do nemocnice s otřesem mozku. Zanechalo to na nás stopy," líčil Česlák.

Pokratice navíc ještě před koncem prvního poločasu snížily ztrátu Vlašičem. Aktivní hosté nezalezli do ulity a byli za svou aktivitu odměněni v 76. minutě, kdy skóroval Rondoš. „Musím uznat, že to bylo zasloužené. Ještě to mohl rozhodnout Betka, který měl na konci velkou šanci," řekl kouč. Pět minut před koncem neudržel nervy Gibala, který byl vyloučen za vulgarity vůči soupeři.

Brná – Pokratice 3:2 np (2:1)
Branky: Gibala, Bartoš – Vlašič, Rondoš, ŽK 4:4, ČK Gibala (B.), r. Novotný, 70.
Pokratice: Slanina – Novák, Dufek, Smetana, Bergmann, Vlašič, Chvála (84. Loula), Keller, Kolomazník, Kocman, Knop (65. Rondoš)