Nikomu z těch věrných nevytanulo na mysli, že by po úspěšné jarní sérii (doma po čtyřech zápasech a skóre 16:2) mohli svěřenci trenéra Michala Slabého v 25. kole klopýtnout proti sedmému celku. I ten největší optimista se ale občas dočká nečekané odpovědi. Tím spíš, když si balon vyslaný na branku FK několikrát potykal s brankovou konstrukcí.

Objektivně vzato, hosté zlobili a to především svými brejky. Po jednom z nich hned v úvodu druhé půle demonstroval Chmelík, jak by se měly proměňovat tutovky. Slanina, ale ani Petr Čech by neuspěli. Inu, chytrost nejsou žádné čáry, což mnohdy opakovala kanonýrská legenda české kopané Pepi Bican.

„Tohle vítězství považuji za zasloužené a celou kabinu samozřejmě těší, protože se Pokratickým až dosud v jarních odvetách dařilo. Toho jsme si byli vědomi a na zápas se zodpovědně připravili. Za to všechno jsem na svůj tým, jeho výkon, jakým se tady prezentoval, hrdý," pochválil celek jeho kouč Pavel Mokráček.

„Dnes bychom si snad nezasloužili ani plusový bod, kdybychom vyrovnali a uspěli při penaltách. To beru v potaz i to, že se k nám štěstěna v otázce zakončení otočila zády. Nemohu ovšem současně přehlédnout to, že kluci nerespektovali ledacos z taktických záměrů. Samozřejmě tím na jejich adresu netvrdím, že nechtěli vyhrát, ale sami sobě tím, co jsem naznačil, zkomplikovali cestu za lepším výsledkem. Přitom klíč k navázání na úspěšnou jarní sérii byl prostý – kombinace z první a hra bez balonu, nabízení se do volného prostoru. Ten se i za devítičlenným valem FK nezřídka objevil. Mohu tak pouze pogratulovat svému protějšku k výhře, kterou si zasloužil," konstatoval trenér domácích Michal Slabý.

Pokratice – Č. Kamenice 0:1 (0:0)
Branka: Chmelík, ŽK 3:2, r. Černý, 60.
Pokratice: Slanina – Dufek (46. Keller), Novák, Loula – Chvála (85. Rosenkranc), Smetana, Bergmann, Vlašič, Kolomazník – Písař, A. Rondoš.

Lovosická rezerva měla s posledním Velkým Šenovem snadnou práci. Hosté, kteří na soupisku zapsali pouze deset hráčů, jim nechtěně pomohli už ve druhé minutě, kdy si dali vlastní gól. Pak sice Vichterey srovnal, ale to bylo ze strany Šenova v sobotním odpoledni vše. Poté už jen počítal branky ve své síti.

Lovosice B – V. Šenov 18:1 (11:1)
Branky: Espinosa 4, Baborák 3, L. Hrdý 2, Kočina, Macháček, Hušek, Walter, Krpeš, T. Hrdý, Klement, Kovařík, vl. – Vichterey, bez karet, r. Roháč, 20.
Lovosice B: Zdvořák – Kočina, Drbal, L. Hrdý, T. Hrdý (46. Klement) – Baborák, Macháček, Hušek (46. Kovařík), Walter – Espinosa, Krpeš.

Proti favoritovi začali fotbalisté Křešic v domácím prostředí dobře, po necelé čtvrthodince překonal Pekaře Svátek. Druhý tým tabulky však odpověděl ještě do poločasu, ve 33. minutě se trefil přesně Vosecký.

V 76. minutě pak rozhodl o výhře FK Jílové Reichelt. V závěru byl za kritiku asistenta rozhodčího vyloučen domácí Lenrt (87.).

Křešice – Jílové 1:2 (1:1)
Branky: Svátek – Vosecký, Reichelt, ŽK 3:4, ČK Lenrt (Kř.), r. Vlk, 50.
Křešice: Větvička – Lenrt, Suchánek, Kühn, Kučera, Lébl, Bezemek, Cibulka, Svátek (32. Herold), Rusý (65. Limberk), Lepič.