To byl začátek! Espinosa je šokoval už v první minutě

Libochovice - Především vydařený první poločas rozhodl o tom, že si všechny body z derby fotbalové I. A třídy sk. A v Libochovicích odvezly Lovosice. Ty totiž vedly před přestávkou už 4:0, aby nakonec vyhrály 5:2.

Domácí začali špatně, inkasovali už v první minutě. „To nám vyšla parádní akce, dobře hrající Krpeš uvolnil Espinosu a ten to trefil z první. To bylo důležité," pochvaloval si lovosický trenér Pavel Doležal. Jeho mužstvo šlapalo. „Kluci hráli dobře, prosazovali jsme se především po stranách, kde nastoupily rychlostní typy. Postupně jsme navýšili až na 4:0, ale mohli jsme klidně vést i o něco vyšším rozdílem, šance tam byly."

Ve druhé půli se hosté překvapivě vytratili. „Domácí brzy snížili, což je nakoplo. Pak dali i druhý gól a ovládli střed pole, byli zkrátka v těch chvílích lepší. My jsme tam také něco měli, ale definitivní pojistka přišla až na konci. Škoda, že výkon z první části nepokračoval i v té druhé, ale věřím, že tahle cenná výhra kluky nakopne. Už jsme to potřebovali," dodal Pavel Doležal.

Libochovice - Lovosice 2:5

●Branky: 48. Musil, 62. Horký - 32. a 90. Marčaník, 1. Espinosa, 25. Baborák, 31. Klouček, ŽK 3:3, poločas 0:4, r. Formánek, 100.
●Libochovice: Krpeš - Novák (65. Zůna), Wiesner, Hemerka, Chlouba - Oros, Tuček, Horký (85. Urban), M. Hudik - O. Hudik (87. Šturm), Musil (87. Kozák)
●Lovosice: Vavrek - Zdvořák (68. Suchý), Kočina, Vochomůrka, Kovařík - Espinosa, Hušek, Krpeš, Baborák (58. Walter) - Marčaník (90. Stašek), Klouček (72. Oros).

Modrá školila v Křešicích

Křešice - Blamáží skončil víkendový duel I. A třídy v Křešicích, kde domácí fotbalisté podlehli Modré 0:10. Na demolici se podílel Vojtěch Kříž. Ten se trefil pětkrát. „Výsledek se od začátku rodil snadno. Navíc jsme nepolevili a hráli až do konce. Moje góly plynuly po samostatných únicích. Nejlepší byl ten poslední, když jsem to krásně trefil z hranice velkého vápna," poznamenal střelec.

Křešice - Modrá 0:10

●Branky: Kříž 5, Vaschkevich 3, Štorc, Seykhousi, poločas 0:5, r. Novotný, 40.
●Křešice: Větvička - Tuháček, Schoř, Kühn, Loula, Lepič (46. Svátek), Suchánek, Rondoš (65. Restej), Lébl, Rusý, Cibulka.