Hrobce uspěly v derby podruhé za sebou. Po vítězství v Pokraticích doma rozstřílely do té doby vedoucí Milešov.  Vedoucí hostujícího týmu David Zázvorka byl z výkonu rozčarován. „Takový zápas bohužel jednou za čas asi musí přijít. Nedařilo se zkrátka vůbec nic, naopak domácí trestali naše chyby. Všechno bylo z naší strany špatně. Nepodržely nás ani opory."

Hned v úvodu mohli domácí otevřít skóre, když se Chládkovi podařilo prostrčit míč na Gaubeho, ten však v souboji s hostujícím brankářem neuspěl. V 11. minutě se ale dostal odražený míč k Soukupovi, který se deset metrů za vápnem nerozpakoval a vymetl pavučinky soupeřovy svatyně.

Hosté dokázali poprvé a naposledy srovnat krok, když se k nehlídanému Jarábkovi dostal míč a roudnického brankáře Rohlíčka prostřelil. V 30., resp. 36. minutě se z pokutového kopu po faulech na Soukupa, resp. Hendricha dvakrát nemýlil Polák – 3:1. Domácí měli v prvním poločase ještě jednu příležitost zvýšit skóre. Chládek vypíchl soupeři na půlce míč, přihrál ho Gaubemu, ten však i tentokrát na Hadarovi ztroskotal.

Na začátku druhého poločasu se Gaubemu konečně zadařilo. Po vyražené Soukupově střele se dostal k míči, obešel z hranice vápna dva obránce a spolehlivě zakončil k tyči – 4:1. V 76. minutě si po centru Jarábka náhodou vrazil míč do vlastní sítě domácí obránce Körmendy – 4:2. Domácí mohli v 79. minutě přidat ještě jednu branku, když Hendrich nacentroval na malé vápno, kde se však špatně trefil Červený a minul.

„Po celé utkání jsme byli lepší. Tentokrát jsme však alespoň nějaké šance dokázali proměnit. Hodně nám pomohl Soukup, odehrál opravdu výborný zápas. Jeden gól dal sám, pak na něj byla penalta. Prostě opravdová posila," vyzdvihl výkon středopolaře hrající kouč domácích Karel Mikas.

„Tři body jsou sice ze Soběchleb skvělé, ale mrzí nás ty dvě červené karty. Jednu dostal Chvála po ruce, to bylo až úsměvné, ale druhou jsme nepochopili. Hranička byl jasně faulován, ale viděl druhou žlutou za simulování. Vedli jsme po brejcích, v devíti nás pak domácí logicky zatlačili a snížili, ale kluci hráli na krev a ty tři body udrželi,"dodal po duelu trenér vítězných Pokratic Michal Slabý.

Hrobce – Milešov 5:1

•Branky: Řízek 2, Vokálek, Štorc, Štichhauer – Petrik, ŽK 2:2, poločas 2:0, r. Hovorka, 20.
•Hrobce: Marek Šafránek – Trousil, Mart. Šafránek, Řízek, Ort – Štorc, Vokálek, Štichhauer (Hamták), Císař –  Satran, J. Bartůněk (P. Bartůněk).
•Milešov: Šírek – Rendl, Pinďák, Pa. Pazdera, L. Hajný – Menhart (59. Kouba), Hanzl, Petrik, Fiala (59. Chmelař) – Pe. Pazdera, J. Brabenec (59. Hřebík).

Soběchleby – Pokratice 1:2

•Branky: Hisem – Grunert, Knop, ŽK 0:3, ČK Hranička, Chvála, poločas 0:0, r. Valenta, 40.
•Pokratice: Najman – Kyzlík, Bobek, R. Krejčík, Mareda – Chvála, Faust, Grunert (85. Klíma), Knop, Hranička – Vlašič (55. Mikina).

Roudnice B – Rumburk 4:2

•Branky: 30. a 36. Polák (obě z pen.), 11. Soukup, 50. Gaube – 24. Jarábek, 76. vlastní, ŽK 1:2, poločas 3:1, r. Javorek, 30.
•Roudnice B: Rohlíček – Koubek, Körmendy, Bartůněk, Stuchlý – Hendrich, Polák, Soukup, Mikas – Chládek (73. Červený), Gaube.