K víkendovému derby v Hrobcích nastoupil B tým pouze s desítkou statečných. Do branky navíc musel obránce Körmendy, když Kysela dostal před týdnem červenou kartu a Brauneis, který ho měl zastoupit, si natáhl při pátečním tréninku A týmu sval. Domácí, které ze středu pole řídí trenér Roudnice A Marián Řízek, zahájili náporem. Po rohových kopech nebezpečně hlavičkovali právě Řízek a P. Bartůněk. Ve 20. minutě zahrozili Hrobečtí z další standardky, aby asi jejich největší příležitost v prvním poločase zhatil o chvíli později P. Bartůněk, který místo střely či dalšího postupu volil přihrávku, kterou vracející se obránce zblokoval. Roudničtí hráli trpělivě a čekali na příležitost. Ta přišla ve 30. minutě, kdy centrem z levé strany našel na přední tyči Neuman hlavu Laušmana a hosté vedli 0:1.

Vyrovnat se však domácím podařilo krátce po změně stran. Ve 49. minutě nevěnovali Roudničtí po rohu pozornost Řízkovi, který od zadní tyče napálil míč přesně 1:1. V 54. minutě přišel rozhodující okamžik utkání. Sudí, který sice v první půli neudělil Stuchlému žlutou za faul na Trnku, si to chtěl asi vynahradit a po pádu domácího borce ve vápně nařídil penaltu P. Bartůněk se nemýlil 2:1.

Hosté se nevzdali, nejprve pálil do Fišera Polák, v 70. minutě pak volil střelu z úhlu Laušman, i když by asi byla vhodnější přihrávka na Gaubeho. V 77. minutě pak znovu protáhl hrobeckého gólmana Polák a v 84. minutě měli domácí štěstí, když po rohu placírku Gaubeho vytěsnil se štěstím od tyče Fišer. V poslední minutě si na rohový kop naběhl do hrobeckého vápna i Körmendy, míč však domácí odkopli a po brejku skóroval do opuštěné branky Jakubec 3:1.

V Křešicích se utkala mužstva z opačných pólů tabulky, zatímco hosté z Modré soutěž vedou, domácí jsou na chvostu. Nezačali nejlépe, už v desáté minutě prohrávali, když Fridricha překonal Fichtner. Krátce po změně stran sice srovnal Hurt, ale dvacet minut před koncem rozhodl o vítězství Jiskry Aug. Čapek.

Pokratičtí v Mojžíři dlouho drželi nerozhodný výsledek, i když mohli sami několikrát skórovat. To se jim však nepodařilo.

„Je to úplně jednoduché. Když nedáváme góly, nemůžeme vyhrávat. I tentokrát jsme šance měli, dvě tutovky zahodil Mikina, po jedné Vlašič a Bobek. Asi jsme se holt vystříleli v prvních dvou jarních kolech. Ve druhé půli rozhodla o naší prohře jediná akce. Po rohu jsme se nechali předskočit na přední tyči a bylo to. Jinak domácí nehráli nic extra, měli jen dlouhé auty," poznamenal zklamaný trenér Sokola Pokratice Michal Slabý.

V Rumburku branka nepadla. A nebylo ani divu, domácí fotbalisté ani ti z Milešova totiž obvyklý standard nepředvedli.

„Žádný extra fotbal to opravdu nebyl. A to ani z jedné strany. Bylo to spíš podprůměrné utkání. Diváci toho tentokrát asi moc neviděli. Ten bod asi odpovídá průběhu," přiznal po utkání vedoucí milešovského týmu David Zázvorka.

V příštím kole přivítá Milešov vedoucí Modrou, Roudnice B hostí Březiny, Pokratice celek z Rumburka a Hrobce se představí v dalším derby s Křešicemi.

Hrobce – Roudnice B 3:1

• Branky: 49. Řízek, 54. P. Bartůněk z pen., 90. Jakubec – 30. Laušman, ŽK 1:2, poločas 0:1, r. Mareš, 70.
• Hrobce: Fišer – Ort, Šafránek, Jakubec, Trousil – Trnka (22. Krpeš), Řízek, L. Štorc, J. Bartůněk – P. Bartůněk, T. Štorc.
• Roudnice B: Körmendy – Koubek, Brhlík, Stuchlý – Gaube, Mikas, Srp, Polák – Neuman, Laušman.

Křešice – Modrá 1:2

• Branky: 48. Hurt – 10. Fichtner, 70. Aug. Čapek, ŽK 3:2, ČK Ant. Čapek (M.), poločas 0:1, r. Růžička, 70.
• Křešice: Fridrich – Zdvořák – Vunderle, Kuhn, Řezníček – Suchánek (83. Restej), Harvatovič, Hurt, Patka – Bystrov (46. Rusý), Lepič.

Mojžíř – Pokratice 1:0

• Branka: Vitásek, ŽK 0:1, poločas 0:0, r. Šefčík, 220.
• Pokratice: Najman – R. Krejčík – Bobek, Grunert, Mareda (55. S. Krejčík) – Chvála, Knop (70. Fišara), Faust, Vlašič – Bergmann, Mikina.

Rumburk – Milešov 0:0

• ŽK 1:3, r. Zubr, 70.
• Milešov: Boháč – Rendl, Pa. Pazdera, Pe. Pazdera, L. Hajný – Petrik, Samseli, Menhart (69. Novák), Fiala –  P. Brabenec (61. Zajíc), Chmelař.