Travčice - Křešice 1:2 (0:1)

Branky: Manda - Lepič, Satran. ŽK: 4:2. Diváci: 200.

Po tříbodové výhře hostujících Křešic zůstali na posledním místě tabulky Travčičtí. „Na obou týmech bylo vidět, že potřebují body jako sůl. Utkání tak příliš krásy nepobralo. Vedli jsme 2:0, pak jsme měli ještě další šance. Ty jsme ale neproměnili a dostali kontaktní gól. Pak jsme se museli do konce zápasu strachovat o výsledek. Celkově si myslím, že jsme o ten gól lepší byli a zvítězili zaslouženě," sdělil Zdeněk Satran, asistent trenéra Křešic.

Fotbalisty Schölleru čeká příští víkend další derby, kdy na svém hřišti přivítají Milešov. „Věřím, že se nám body z venku podaří potvrdit a utečeme ze spodku tabulky ještě o něco víc," dodal Satran.


V. Březno - Pokratice 0:1 pen.

Rozhodující penalta: Bergmann. ŽK: 3:3. Diváci: 100.

Skvělou formu potvrdili ve Velkém Březně fotbalisté Pokratic. Ani v osmém zápase sezony totiž neokusili hořkost porážky. Vyšli sice tentokrát střelecky naprázdno, neboť utkání skončilo po devadesáti minutách bez gólů, nicméně bonusový bod v penaltovém rozstřelu znamená cenný dvoubodový export.

Pokratice ztratily v úvodních osmi kolech pouhé dva body, na vedení v soutěži to přesto nestačí. Na prvním místě je totiž zatím bodově stoprocentní Střekov.

V dalším kole čeká fotbalisty Sokola tým Šluknova, který si vede také velmi dobře a zatím prohrál pouze jednou. Na hřišti v Pokraticích se tak v sobotu odehraje velmi zajímavý duel.


Milešov - Srbice 2:1 pen. (1:0)

Branky: Pa. Pazdera - Pártík. ŽK: 0:5. Diváci: 50.

Tři domácí zápasy = tři porážky a 0 bodů. Tuto velmi nepříznivou bilanci chtěli zlomit fotbalisté Milešova. Soupeřem jim byla Srbice.

„První poločas jsme soupeře k ničemu nepustili, měl vlastně pouze jednu šanci. Nám se podařilo vstřelit branku po nacvičeném trestném kopu a do kabin jsme tak šli s jednobrankovým náskokem," uvedl David Zázvorka, sekretář FK Sokol Milešov.

V druhém poločase se ale obraz hry zcela změnil. „Úplně jsme přestali hrát a Srbičtí měli minimálně čtyři tutovky. Ty buďto trestuhodně zahodili nebo nás podržel brankář Šírek," dodal Zázvorka.

Zaslouženého vyrovnání se hosté nakonec dočkali 2 minuty před koncem. Penaltový rozstřel pak zvládli lépe Milešovští, o bonusovém bodu rozhodla až šestá série.

Příští víkend čeká Milešov derby v Křešicích. „Oba dva týmy potřebují vyhrát. Bude to zápas o 6 bodů," uzavřel sekretář Zázvorka.