Okresní derby mělo hned na úvod ročníku 2014 – 2015 postaráno o dramatický náboj od první do poslední minuty. Naproti všem očekáváním šli totiž do vedení hosté, nikoliv předem favorizovaný hostitel, tedy domácí TJ Sokol. FK Schoeller poslal do „brejku" zkušený Rusý, z penalty srovnal Kyzlík. Po půli si Pokratičtí vybudovali dvoubrankový náskok. Navíc hosté velebili gólmana Ondru Větvičku, který ve svých 21 letech předvedl několik zákroků, za které by se nemusel stydět ani brankář ze třídy vyšší kvality.

„Těch příležitostí navýšit skóre na ještě větší rozdíl než 3:1 bylo hned několik. To, že jsme nechali vyniknout křešického gólmana, byla svým způsobem naše chyba, protože jsme koncovku neřešili mazaněji. Ani náhodou přitom nesnižuji výkon Větvičky. Naopak. Podržel svůj mančaft a zasloužil se tak o to, že koncovka měla po kontaktním gólu Satrana o dramatický náboj postaráno do závěrečného hvizdu.

Současně musím přiznat, že naše obrana nestála na nejpevnějších nohách. V momentu, kdy jsme se tlačili do útoku, soupeř nás mohl potrestat z brejků a nikdo by se nedivil, kdyby skóre navýšil i na 2:0. Zaplať pán bůh, že i Vašek Mikoláš měl svůj den a neinkasoval. Co bych ještě chtěl podtrhnout, to byla atmosféra derby, na které se přišly podívat skoro tři stovky fanoušků," netajil radost promixovanou sebekritickým pohledem do vlastních řad mnohaletý šéf, dnes čestný předseda Sokola David Keltner.

„Moc rád bych zdůraznil, že nás přišli povzbudit téměř všichni hráči našeho družebního FK Litoměřice v čele s předsedou Radkem Baniou. Snažíme se jim vstřícnost, málokde vídanou spolupráci oplácet stejnou mincí," připojil své postřehy prezident vítězného celku Pavel Šemelík.

Po závěrečném hvizdu se odmítl k utkání vyjádřit kouč hostí František Király ml., protože měl výhrady k arbitrům derby.

„Z naší strany mužstvo odvedlo nepopiratelnou fotbalovou kvalitu. Nemá se za co stydět. Trochu průběh utkání pokazili ti tři v černém, nicméně nevyužili jsme šance, které jsme si vytvořili a soupeř nás za to potrestal."

„Do zápasu jsme šli proti neznámému týmu a nováčkovi. Před začátkem jsme si řekli, co budeme hrát. To se nám dařilo téměř celý první poločas, ale v 28. minutě přišla naše hrubá chyba a soupeř ji potrestal. Ve 30. minutě po centru Pavla Pazdery ze standardky zakončil Petr Pazdera a bylo vyrovnáno.
V druhé půli nebylo k vidění moc šancí ani na jedné straně, ale podařilo se nám vstřelit v 70. minutě gól Láďou Chmelařem po krásné nahrávce Poláka. Do 90. minuty jsme se snažili udržet vítězství a to se nám také povedlo,  a tak si odvážíme tři body. Herně zápas nebyl z naší strany optimální, ale důležité jsou ty body, které máme," mohl být po skončení duelu spokojený trenér Milešova Martin Hajný.

Premiéra místním fotbalistům v I. A třídě vyšla znamenitě. Před vlastním publikem vstoupili do sezony vysokým vítězstvím. „Výsledek vypadá jasně, ale zas tak jednoznačné to nebylo," krotil přehnanou euforii trenér Brné Milan Česlák.

Jeho svěřenci začali jako z partesu, počáteční nervozitu ze sebe dostali tím nejlepším způsobem, střílením gólů. „Už po jedenácti minutách to bylo tři nula, to samozřejmě určilo ráz utkání. Zakončovali jsme přesné rychlé brejky. V rozmezí druhé a čtvrté minuty jsme dali dvě úvodní trefy," těšilo zkušeného kouče.

Otřesení hosté se zmohli na odpor a hru pomalu, ale jistě vyrovnávali. To ještě nevěděli, co jim přichystali domácí borci na závěr prvního poločasu. „Ten nám opět vyšel, dva góly v rozmezí dvou minut soupeře dorazily. Pátý gól, který jsme dali do šatny určil, že je po utkání." Druhý poločas se mohl dohrávat jen z povinnosti, koncentrace domácích barev se vytrácela. „Už to nebylo ideální, hráči asi podvědomě polevili a upustili od stanovené taktiky," vykládal Česlák. I tak mohli funkcionáři a hráči Brné oplývat spokojeností, takový úvod možná nečekali ani oni sami.

„Bez několika zraněných i pracovně zaneprázdněných kluků jsme sice čekali těžký zápas, ale že bylo rozhodnuto tak brzy nás samozřejmě mrzí. Po pauze jsme se zvedli, i když domácí třeba trochu polevili, ale stejně je těch 5:0 pro nás hodně krutých," poznamenal předseda poražených Miloslav Tlatla.   

Pokratice - Křešice 3:2

Branky: Kyzlík z pen., Šikl, Mikoláš – Rusý, Satran, poločas 1:1, r. Trégr, 280.
Pokratice: V. Mikoláš – Starý, Dufek, Kocman, Vlašič – Kyzlík (86. Grunert), Bergmann, Krejčík, Šikl – Písař (72. Suk), J. Mikoláš.
Křešice: Větvička – Kuchař, Zdvořák, Kühn, Suchánek – Lepič, Patka, Faust, Dráb – Rusý (46. Cibulka, 70. Pekárek), Satran.


Košťany - Milešov 1:2

Branky: Trumpus – Pe. Pazdera,  Chmelař, ŽK 3:1, poločas 1:1, r. Materna, 130.
Milešov: Rabas – Hlaváček, Pa. Pazdera, Petrik, L. Hajný – Červenka (62. M. Hudik), Polák, O. Hudik, Durček – Chmelař, Pe. Pazdera (88. Novák).


Brná - Travčice 5:0

Branky: Culek 3, Maturkanič, Gibala, ŽK 1:1, poločas 5:0, r. Dušek, 150.
Travčice: Walentovics – Sedlák, Stejskal, Mazánek (75. Zimandl), Přibyl – Štekl, Manda, Serbený, Pergl (75. Kozák) – Mižič, Matuška.