Derby skončilo překvapivě jednoznačným výsledkem

Křešice – Nečekaným debaklem Milešova skončilo derby I. A třídy v Křešicích, kde domácí vyhráli 5:1. „Chtěli jsme potvrdit tři body z Travčic, což se podařilo. Po první části jsme vedli už 3:0 a mohlo to být i víc. Pak jsme si vybrali slabší dvacetiminutovku a dovolili soupeři snížit. Jenže přišla hrubka gólmana, my dali na 4:1, pak na 5:1 a bylo hotovo. Vyhráli jsme zcela zaslouženě," dodal Zdeněk Satran z domácího FK.

„Do utkání jsme šli s tím, že musíme konečně bodovat za tři body, ale opět se nám to nepovedlo. Po prvním poločase jsme prohrávali 3:0. Nedařilo se nám vůbec nic. Nebyli jsme snad ani na zápase, ale ještě na cestě, nebo nevím, co se hráčům stalo. První půle byla opravdu tragická. Do druhé jsme šli s tím, že zlepšíme hru. To se nám vedlo, ovšem branku jsme dát dlouho nemohli. Do 20. minuty jsme si vypracovali šance, pak se i jednou trefili, ale přišla ta hrubka a bylo po utkání. Za stavu 4:1 jsme udělali změny v sestavě. Už nevím, co se s námi děje. Nepamatuji, že by se nám takhle nevedlo. Musíme začít bodovat doma, což se nám také nedaří, vždyť máme jediné dva body z domácího zápasu," povzdychl si trenér Martin Hajný.

Křešice - Milešov 5:1

Branky: Satran 2, Lepič, Lenrt, Kuchař – M. Hudik, ŽK 2:3, poločas 3:0, r. Vlašič, 50.
Křešice: Větvička – Kuchař (80. Pekárek), Zdvořák, Kühn, Suchánek – Dráb,  Faust (82. Restey), Lenrt, Patka – Lepič (87. Rusý), Satran.
Milešov: Boháč – Červený, Pe. Pazdera, Petrik, Hajný – M. Hudik, Polák, Pa. Pazdera, Durček – Hřebík, Pa. Brabenec.


Fotbalisté Pokratic pokračují v útoku na vrchol tabulky

Litoměřice – V útoku na čelo tabulky místní TJ Sokol pokračuje. V 9. kole I.  A třídy ve skupině A poslali svěřenci kouče Michala Slabého SK Plaston Šluknov domů s trojkou. „Kdybychom do poločasu vedli 4:0, nikdo by se nedivil. Ze čtyř, pěti loženek jsme zužitkovali pouze dvě a povolili hostům dokonce po půl hodince hry dát kontaktní gól. Po přestávce byli Šluknovští lepší, ale jen po naše velké vápno. Víc jsme jim toho totiž nedovolili," říkal dlouholetý šéf TJ David Keltner, aby doplnil: „Hostující gólman Janda mohl dát výsledku těsnější podobu, ale při provedení pentle nad svým protějškem Slaninou nevyzrál."

Postřehy doplnil současný předseda klubu Pavel Šemelík: „Mám pro realizační tým v čele s Míšou Slabým a celou kabinu jen slova uznání za dobře odvedenou práci. Už i proto, že jsme postrádali šest hráčů základní sestavy, jmenovitě Bergmanna, Knopa, Kocmana, Dufka, Šikla a ne zcela fit Radka Krejčíka. To sečteno a podtrženo má svou váhu." Slova uznání potěšila mužstvo, což kapitán Michal Vlašič doplnil slovy: „Po pauze byli hosté skutečně herně lepší, ale k tomu, aby nás zaskočili, jsme je nepustili." 

Pokratice - Šluknov 3:1

Branky: 10. Suk, 20. Písař, 56. Kyzlík z pen. – 27. Svoboda, ŽK 1:3, poločas 2:0, r.  Sabo, 80.
Pokratice: Slanina – Chvála, Vlašič, Novák, Starý – Keller, Rosenkranc (75. Grunert), Smetana, Suk – Kyzlík (80. Krejčík) – Písař.


Travčice nastoupily v devíti, tři body zůstaly v Mojžíři

Mojžíř – Body už potřebovaly jako sůl. Domácí fotbalisté Mojžíře naplnili svá předzápasová přání a v utkání 9. kola I. A třídy porazili Travčice 4:2. Všechny trefy padly už v prvním poločase. „Je zajímavostí, že hosté přijeli nekompletní, s čímž jsme měli problémy," prohlásil sekretář klubu Josef Kolankiewicz.
Přesto právě úvod patřil domácím borcům, kteří se už po šesti minutách dostali do trháku.

„Ve třetí minutě zakončil kombinaci Zabloudil a v šesté si připravil pozici na střelu Fiala a přesně zakončil," popisoval Kolankiewicz. Velmi vydařenou pětadvacetiminutovku podtrhl opět Fiala, který těžil z dobrého průniku Cigánka. „Vypadalo na debakl, první nebezpečný útok hostí skončil brankou a po našem zbytečném faulu v pokutovém území hosté prohrávali už jen o gól," komentoval sekretář.

Stejnou výhodu kopat penaltu dostali i domácí hráči, z puntíku jedenácti metrů se nemýlil Vitásek. „Ve druhé půli jsme se netlačili dopředu, podali jsme slabší výkon plný nepřesností," dodal sekretář Mojžíře. „Začali jsme v devíti, po půlhodině nás bylo deset. Domácí se až do konce báli o výsledek," doplnil David Mazánek z týmu poražených.

Mojžíř – Travčice 4:2

Branky: Fiala 2, Zabloudil, Vitásek z pen. – Mazánek, Stejskal z pen., ŽK 4:5, poločas 4:2, r. Mareš, 160.
Travčice: Mižič – Sýkora, Sedlák, Kühn, Přibyl – Serbený, Mazánek, Manda, Matuška – Stejskal.

Ladislav Pokorný, Mojmír Strachota