Fotbalisté místního Sokola přivítali soupeře z kategorie nevyzpytatelných. Ale kdyby hosté prohrávali do přestávky 4:0, museli by za ještě relativně přijatelné skóre poděkovat fotbalovému pánu bohu. Mimo jiné i proto, že jeden z nejlepších hráčů utkání Jan Bergmann nedal penaltu.

„To je pravda. Nedali jsme tři góly, takže jsme nakonec velkoryse věnovali tři body soupeři. Navíc jsme nezužitkovali ani pentli, která mohla být pro další vývoj zápasu důležitá," potvrdil někdejší ligista Krejčík. S ním se shodovali i další aktéři duelu. „Osobně jsem viděl jako zlomový moment tu penaltu. Do té doby hrál její exekutor v obrovské pohodě. Pak to nejen jeho, ale i celý mančaft psychicky nalomilo a z utkání se stala loterie v duchu, že ten kdo se trefí, vyhraje," uvedl zkušený trenér Antonín Marčaník. „Co dodat k tomu, co už bylo řečeno? Taková zbytečná prohra nejvíc mrzí celou kabinu v čele s trenérem Míšou Slabým, protože kluci předváděli v přípravě velmi dobré výkony třeba s Litoměřicemi, Brozany aj.," dodal čestný předseda klubu David Keltner.

„Snažili jsme se pozornou obranou eliminovat útočnou sílu Pokratic a současně se pokoušeli o brejky, což nakonec slavilo tříbodový úspěch. Měli jsme přitom nezbytnou dávku štěstí," radoval se z vítězství kouč hostí Martin Beránek. Jeho protějšku nebylo z pochopitelných důvodů do řeči. A tak doslov i přes onu trošku fotbalového smutku udělal předseda Pavel Šemelík: „Takový zápas poražení zpravidla pojmenují výstižně slovy střetnutí blbec. Co víc dodat k tomu, že jsme byli především v první půli a v závěru utkání lepší, ale v koncovce nula od nuly pošla."

První zápasy v soutěži, ty mají fotbalisté Brné v malíčku. Stejně jako na podzim nadělili v premiérovém kole svým soupeřům pět branek a naznačili, že se chtějí vyhnout bojům o záchranu.

„Povedlo se nám to, tým si sedl," uznal spokojený kouč Brné Milan Česlák. „Hosté to nakopávali dopředu na své útočníky. Až na dva případy, kdy jsme museli hasit nebezpečné průniky, fungovala obrana spolehlivě," pochválil Česlák zadáky týmu.

Kvalitní obrana byla podpořena útokem, který pronikal do řad Milešova jako nůž máslem. „Nepustili jsme je do hry a sami si vytvořili řadu šancí. Výsledek 5:0 je ještě milosrdný. Byla na nás znát úvodní nervozita. Těší nás to, je to důležité vítězství," poznamenal kouč.

Do akce se zapojila i posila z Bulharska Gajdarski. „Je to kvalitní levonohý fotbalista, který má cit na míč a se Smetanou tvořil ve středu zálohy naší hru," doplnil Česlák.

„Utkání se mi nechce ani komentovat. Soupeř vytěžil z minima maximum a zaslouženě vyhrál. Už v šesté minutě jsme prohrávali po rohu, kdy jsme neuhlídali domácího hráče. Brná hrála přesně to, co jsme chtěli hrát my a zaslouženě vyhrála. Měli jsme několik šancí, ale ty jsme řešili poněkud nepochopitelně. Doufám, že další zápas, kdy hostíme Velké Březno, přinese zlepšení a také důležité tři body, které nyní potřebujeme jako sůl. Klesli jsme na 11. místo, což se mi vůbec nelíbí. Musíme se dát dohromady a bodovat doma," dodal trenér poražených Martin Hajný.

Jako když vypustíte býka z ohrady, s takovou vervou se pustili fotbalisté Velkého Března do svého protivníka. „S Travčicemi to mohlo být za deset minut o čtyři branky," povídal předseda V. Března David Řezáč.

Domácí hráči sice dokázali spálit i ty nejvyloženější příležitosti, ale vítězství 4:0 jim mezi prsty neproteklo. „Byli jsme agresivnější a nutili soupeře k chybám. Na nic jsme nečekali a vlétli na ně," řekl Řezáč. Záložník Borovec šel několikrát sám na brankáře, v utkání se trefil dvakrát. „Vytahovali obranu vysoko, padaly hezké branky, dalo se na to koukat," potěšilo předsedu, který se sám zapojil do hry.

„Soupeř byl lepší, měl i další šance," přiznal předseda Travčic Miloslav Tlatla. „Nám ještě dobře zachytal gólman, chytil snad šest gólovek. My měli jen čtyři takové pološance. Sice jsme dostali domácí i na chvíli pod tlak, ale prohráli jsme zaslouženě. Škoda. Soupeř nám v tabulce odskočil."

Fotbalisté Libouchce vkročili do jarní části pravou nohou. Na domácí půdě si poradili s Křešicemi 2:1 a vyhoupli se na druhou příčku tabulky. „Od rána mi na telefon chodí gratulace, že jsme druzí. Ale druhé místo za Střekovem, to je v uvozovkách první," neskrýval radost kormidelník Libouchce Václav Strádal.
Jeho tým předvedl rozpačitý vstup do jarní části, přesto dokázal urvat tři body. „Samozřejmě to ještě nebylo úplně ideální, prohrávali jsme a museli otáčet výsledek. Naším největším problémem bylo neproměňování šancí, spálili jsme snad osm jasných gólovek. S přibývajícím časem byli kluci nervózní a je nutné přiznat, že hosté nehráli vůbec špatně. Při jejich šancích nás naštěstí podržel brankář Klačanský," popisoval utkání trenér Libouchce a dodal: „Se třemi body jsme ale samozřejmě moc spokojení."

To v Křešicích nejsou. „I bez čtyř hráčů základní sestavy jsme byli domácím, kteří mě docela zklamali, minimálně vyrovnaným soupeřem. Škoda, že jsme neudrželi do půle vedení. Po zbytečné chybě jsme inkasovali v poslední vteřině první půle. Mohlo to vypadat jinak. V závěru měli dobré šance Kühn a Rusý, bohužel nedali. Remíza by byla spravedlivější," dodal Zdeněk Satran starší z křešického týmu.

Pokratice - Mojžíř 0:1
•Branka: Urbanszky, ŽK 4:3, r. Černý, poločas 0:0, 150.
•Pokratice: Slanina – Starý (75. Chvála), Kocman (46. Rondoš), Novák, Vlašič – Dufek, Smetana, Knop, Suk – Bergmann, Loula (80. Krejčík).

Brná - Milešov 5:0
•Branky: Gibala 3, Prousek, Culek, ŽK 1:3, poločas 2:0, r. Voborník, 100.
•Milešov: Rabas – Hlaváček, Petrik, Pe. Pazdera, Hajný – Červenka, Pa. Pazdera, O. Hudik (70. Novák), Durček – M. Hudik, Brabenec Pavel (65. Pospíchal).

Velké Březno – Travčice 4:0
•Branky: Borovec 2, Pošík, Lapšo, ŽK 2:1, poločas 2:0, r. Novotný, 80.
•Travčice: Walentovics – Krch – Šimík, Drábek, Sedlák – Šumichrast, Manda, Srpek, Škeřík – Mazánek, Přibyl.

Libouchec - Křešice 2:1
•Branky: Kučera, Hejna – Satran, ŽK 2:2, r. Sabo, poločas 1:1, 60.
•Křešice: Větvička – Restey, Zdvořák, Kühn, Kuchař – Kučera, Patka, Lenrt, Hensch (65. Herold) – Satran, Rusý.