„Dnes jsme se dohodli, že využijeme možnost, kterou nám dává uvolňování opatření a sice, že od 25. května znovuzahájíme ligový soutěžní ročník," stojí v prohlášení LFA. Zbývá ještě doladit prodloužení soutěží. "Budeme žádat Ligové grémium LFA o to, aby bylo umožněno prodloužení stávající sezóny přes datum 30.6. Je to především z důvodu toho, že v případě startu 25. května není možné ročník do konce června dohrát. 

On-line ke koronaviru ZDE.

Ještě než se soutěže znovu rozběhnou, je k tomu však třeba zjistit, jak se k restartu soutěže staví v jednotlivých klubech. "Budeme potřebovat ještě dohodu a souhlas většiny klubů FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Věřím, že ho získáme a že zvítězí možnost dohrát stávající ligový ročník na hřišti, a ne u kulatého stolu,“ doufá předseda LFA Dušan Svoboda. 

Asociace je připravena přizpůsobit se i v případě, že by se změnil vládní plán rozvolňování. Stejně jako pro UEFA je však i pro ni prioritou dohrání první a druhé ligy, a to v současném formátu, pokud to dovolí epidemiologická situace v České republice.

"V souvislosti s tím předloží Ligový výbor LFA Ligového grémiu, které bude svoláno na 12. 5. 2020, žádost o souhlas s možností prodloužení soutěžního ročníku v souladu s pokyny a doporučeními UEFA i po 30.6.2020, a to pro případ, kdy by nebylo možné soutěžní ročník dokončit v tomto termínu," stojí v tiskové zprávě.

Plošné testování

Je potřeba pochopitelně také dohodnout a připravit veškerá opatření spojená s bezpečným dohráním soutěží. Na tom LFA úzce spolupracuje s Ministerstvem zdravotnictví. "LFA je v této souvislosti připravena provést před opětovným zahájením soutěžního ročníku plošné testování všech hráčů klubů F:L a F:NL," píše se v textu.

První liga se naposledy hrála 9. března, kdy bylo na programu poslední utkání 24. kola mezi ostravským Baníkem a Mladou Boleslaví. Před týdnem se pak většina týmů za splnění nezbytných hygienických a jiných opatření vrátila k tréninku.