Úvod zasněženého zápasu nebyl pro hosty vůbec vydařený. Nově složená obranná čtveřice se ve 5. minutě při ofenzivním výpadu Slovácka nedokázala zformovat tak, aby zabránila Klimentovi přihrát volnému Kalabiškovi, který s překonáním vybíhajícího Čtvrtečky neměl problémy a dloubáčkem na zadní tyč se nemýlil – 1:0. „Ten brzký gól nám pomohl, navíc na takovém terénu,“ zmínil střelec domácích důležitost rychlého úspěchu.

Teplické inkasovaná branka přiměla k aktivnímu pojetí hry. Kučerovi svěřenci dobře napadali, byli úspěšní v soubojích a dokázali si vytvářet územní převahu. Řešení předfinální fáze ale neměli dobré a pokud se dostali k zakončení, nebylo přesné. V střeleckých příležitostech tak selhali Fortelný i Mareš. „Po gólu jsme se snažili hrát, drželi balon vepředu, dostávali jsme se do kombinace kolem vápna. Ale měli jsme v něm málo hráčů,“ povzdechl si teplický stoper Ondřej Mazuch. „Měli jsme tam dobré pasáže, dobré akce. Soupeř měl dvě šance a dal gól. Táhne nás k zemi, že nedokážeme dát tu branku,“ doplnil ho trenér Radim Kučera.

Brankář Teplic Jan Čtvrtečka.
Grigar si chtěl psychicky odpočinout, Čtvrtečka při premiéře nezklamal

Ve druhém poločase dlouhá žádná šance nepřicházela, až v 65. minutě mohl na dvougólový rozdíl zvýšit Kliment, ve výhodné pozici ale přestřelil. „Skláři“ oproti první půli tápali, recept na překonání obrany nenašli. Jejich útlum potvrdila tři minuty před koncem červená karta Droehnleho a následná domácí stvrzenka v podobě Jurečkovy trefy. „Dostáváme hloupé góly, to nás sráží k zemi. Musíme to zlepšit, jinak se v tom budeme pořád patlat,“ byl Kučera z porážky sklíčený.

1. FC Slovácko - FK Teplice 2:0 (1:0)
Branky: 4. Kalabiška, 89. Jurečka. Rozhodčí: Machálek - Vlček, Kotalík - Proske (video). ŽK: Reinberk, Jurečka, Kohút - Mareš, T. Kučera. ČK: 86. Droehnle (Teplice). Bez diváků.
Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, Sadílek (83. Šimko) - Petržela (74. Kohút), Kubala (46. Jurečka), Navrátil (90. Divíšek) - Kliment (83. Cicilia). Trenér: Svědík.
Teplice: Čtvrtečka - Vondrášek, Mazuch, Heidenreich, Droehnle - Trubač, Jukl (60. T. Kučera) - Moulis (70. Černý), Žitný, Fortelný (77. Radosta) - Mareš (70. Macej). Trenér: R. Kučera.