Radek Bania, už bývalý předseda klubu si vzal úvodní slovo a hovořil o příčinách pádu klubu z České fotbalové ligy a dluhu tři miliony korun. „ Před deseti lety jsme zdědili strom, který umíral. Podařilo se ho zachránit a vzkvétal. Když začal opět pomalu uvadat, dostali jsme nabídku naroubovat na strom něco nového. Ale postupem času naroubovaná větev vzala živiny celému stromu. Původní zahradníci, kteří se starali o původní malý strom, už neměli sílu se o strom dál starat. Větev se zlomila, ale věřím tomu, že se původní strom může dát dohromady a klub může jít opět nahoru a připravovat opět nové hráče na dobrou fotbalovou budoucnost,“ přirovnal situaci Bania.

O tom, jak se oddíl vypořádá s dluhem tři miliony korun, bude rozhodovat nový výbor, který je ve složení Robert Mühlfait, Petr Smrž, Pavel Zuna, Miroslav Novotný a Milan Hanzlíček. Předsedou klubu a statutárním zástupcem se stal Robert Mühlfait, místopředsedou Pavel Smrž. Předsedou důležité kontrolní komise se stal Michal Kožíšek, dalšími členy jsou Jan Lamoš a Jakub Sláma.

Nový předseda klubu řekl, že klub bude komunikovat se subjekty, kterým klub dluží. Zároveň nastínil, že klíčová bude podpora města. Pokud k ní nedojde, tak klub zkrachuje. Pokud jde o sportovní cíle, tak nejdůležitější podle Petra Smrže je vytvořit takové podmínky, aby si klub vychoval a udržel kvalitní hráče pro divizi.

FK Litoměřicko plánuje v nejbližší době výrazně zlepšit práci s mládeží a získat větší počet hráčů do dětských kategorií.