„Do jarní části sezony již nenastoupíme. Nejsou hráči, a to jak u dospělých, tak u dětí. Áčko by šlo do odvet ročníku 2018/2019 přesně s jedenáctkou hráčů a to se opravdu nedá. Konečný verdikt vyšel z kabiny,“ popsal okolnosti odstoupení ze soutěže III. třídy dospělých předseda klubu Roman Vítek, který zároveň dodal, co bude s hráči: „Sedm kluků už má nové angažmá. Čtyři odešli do Černiva, po jednom hráči sáhly Libínky, po jednom Slavoj Litoměřice a jeden hráč šel do Bohušovic. Je dohoda, že kdybychom seniorské mužstvo obnovili, hráči se k nám vrátí.“ 

Oficiální stanovisko už obdržel i Okresní fotbalový svaz Litoměřice, který rozhodne o dalším postupu na čtvrtečním zasedání. Jedno už je ale jisté – Sokol Terezín musí díky odstoupení v polovině sezony zaplatit pokutu, která se zřejmě vyšplhá až do výše šestnácti tisíc korun. „U A týmu je to dvanáct tisíc, u dětí méně. Pokutu ale samozřejmě zaplatíme, s touto věcí počítáme,“ řekl Roman Vítek.

I přes konec fotbalu to ale Sokol Terezín nebalí úplně, klub bude aktivní nadále. Dle předsedy Romana Vítka je reálné, že se oddíl na fotbalovou mapu vrátí v horizontu dvou let, a to jak v rámci dospělých, tak v rámci mládeže. Ve hře je také spojení s nedalekými Českými Kopisty.