Fotbaloví funkcionáři v Lovečkovicích mají z letošního podzimu pořádně těžkou hlavu. Klubu se nedaří, v posledním kole doma podlehl béčku Liběšic 0:5.

„Těžko se to hodnotí, byli jsme daleko horší v kombinaci, bez útoku,“ vypočítal smutně předseda domácího oddílu Karel Kučera. „Máme několik zraněných hráčů, další jsou v práci, lepíme sestavu, jak se dá. Sháníme další hráče, musíme ale přečkat zbytek podzimu,“ dodal smutně.

Těžký osud domácích fotbalistů dokumentovala druhá půle. Nejen, že Lovečkovicím došly síly, zranil se ale i jeden z hráčů v poli, který tak musel do brány a hosté rázem třikrát zamířili do černého.

„Po změně stran už to bylo jednoznačné, soupeř byl ve všem lepší a zaslouženě zvítězil,“ uznal Kučera. Jeho celek se topí na posledním místě tabulky, radost z první výhry z minulého kole je rázem pryč.

To hosté měli víc důvodů k radosti. „Hrálo se na hodně hrbolatém terénu, díky čemuž jsme museli úplně změnit náš systém hry a první půli jsme doslova ukopali,“ hodnotil hostující Tomáš Budka jednobrankové vedení po první pětačtyřicetiminutovce.

„Po změně stran jsme ale dali druhou branku, domácí pak odešli i fyzicky a vypadalo to, že rezignovali,“ všiml si. „Musím ale říct, že zejména v první půli bylo jejich bránění v bloku dobré, ačkoliv směrem dopředu neměli šanci žádnou.“

Liběšice se díky výhře přiblížily na jediný bod vedoucím Sulejovicím, které hostí už tuto sobotu. „Tam se ukáže, na co máme nebo nemáme, moc se na to těšíme,“ dodal Budka.