Z jedné strany výhled na Lovoš a krásy Českého středohoří, z druhé na čížkovickou cementárnu. Vlaková trať, naštěstí nefunkční, přímo u rohového praporku. Přesně tak vypadá fotbal v Sulejovicích, kde se v neděli 9. září utkali v tabulce první domácí se sousedními Třebenicemi, kterým patřila druhá příčka.

Na zápas IV. třídy, což je vlastně desátá liga, dorazilo parádních 250 diváků.

„U nás chodí vždy dost diváků, když je pěkné počasí a sejdou se i další okolnosti, napočítáme zde i stovku fanoušků,“ prozradil předseda Sulejovic Miroslav Seifert. „Tohle bylo ale zcela výjimečné, neboť mezi kluby panuje tak trošku rivalita,“ osvětlil nadále.

Kromě toho, že se utkaly dva vedoucí týmy tabulky, do Třebenic, které podaly přihlášku do soutěže na poslední chvíli, přestoupil před sezonou sulejovický brankář, šéf tamního celku navíc žije právě v Sulejovicích. „Je to tak trošku rarita, zápas měl rozhodně velký náboj, i hráči byli hodně nažhavení,“ přiznal Seifert.

Tomu odpovídal i průběh utkání. Několik důrazných zákroků zvedlo diváky ze sedadel, atmosféra tak rozhodně nebyla komorní. „Musím říct, že slyšet byli jak domácí, tak hostující fanoušci. Kulisa byla skvělá,“ pochvaloval si předseda domácího oddílu, jenž je zároveň i trenérem celku.

Sulejovičtí v první půli, na rozdíl od hostů, proměňovali své šance, a tak se do kabin šlo za stavu 3:1. Po změně stran přidal domácí celek čtvrtou branku a po třech kolech se tak usadil na čele tabulky A skupiny IV. třídy bez ztráty jediného bodu.

„Zápas rozhodla produktivita v první půli, kdy soupeř své šance neproměnil, zatímco my ano,“ zhodnotil utkání Seifert. „Po změně stran už jsme zápas dohráli výborně takticky, když jsme dobře bránili, navíc se nám povedlo přidat čtvrtý gól. Drtivá většina z rekordní návštěvy tak nakonec odcházela domů spokojená.