Náročné jaro před sebou budou mít v Českých Kopistech. Celek z Litoměřicka si před sezónou přál vyhnout se nervóznímu finiši, v němž v loňské sezóně uhájil krajskou příslušnost o pouhé dva body. „Samozřejmě, že bychom se letos rádi vyhnuli takovým nervům a v klidu si zahráli fotbal,“ pravil tehdy předseda klubu René Kutzler.

To se ale zatím příliš nedaří. Kopisty jsou předposlední, z patnácti kol vyhrály pouze čtyřikrát, navíc inkasovaly 54 branek, což je druhá nejhorší bilance v celé soutěži.

Fotbalisté Lukavce ilustrační
Nejmladší squadra I. B třídy chce ještě vylepšit podzim

Start do jara přitom bude dost náročný, ve dvou ze třech úvodních kol vyzve zachraňující se soubor soupeře z elitní pětky. Naopak v závěrečných dvou kolech jsou na programu možná existenční souboje s Křešicemi a Chlumcem.

Desátá příčka po podzimní části rozhodně není nic komfortního. Přesto půjde nováček z Žitenic do jara prakticky z voleje. „Ano, Žitenice stále trénuji, pokud se to tak dá nazvat,“ odvětil zkušený exligový hráč Dušan Tesařík, který má na povel lavičku.

Futsalisté SK Roudnice ilustrační foto
Roudnice bude muset ve finále zabrat. Titul jí zaručí jen výhra

„Od listopadu, kdy skončila první půlka sezóny, jsme se neviděli. Prý mají dorazit nějací dva nebo tři kluci z Ústí, ale vůbec nevím, jak vypadají. Dolaďovalo se to až na konci února,“ krčil rameny.

Do prvního mistráku tak bude možná volit sestavu naslepo. „Uvidím, kdo přijde. Ale 90 procent těch kluků znám, takže to snad nějak půjde.“ Jisté je, že i ve svých 47 letech bude na place mezi nimi. „Hrát budu, dokud mě nic nebolí, není důvod s fotbalem končit,“ prozradil na závěr s úsměvem.