„Těžký terén, navíc oběma mančaftům chybělo dost hráčů, takže z tohoto pohledu velmi náročný duel," hodnotil utkání kouč Libouchce Václav Strádal. „Promarnili jsme šanci na tři body, jelikož jsme nebyli schopní přidat druhý gól a soupeř nás za to v závěru potrestal. Penalty už jsou pak loterie. My bereme dva body z Rumburku, kde se nám dlouhodobě nedařilo, myslím, že je to maximum, co jsme tam mohli vytěžit. Je to potvrzení výhry s Pokraticemi, zatím se ale na ten fotbal kvůli povrchu nedá moc koukat, je to spíš o bojovnosti,“ dodal.

V podobném duchu se neslo i hodnocení domácího Davida Dvořáka. „Oproti debaklu ve Spořicích nastoupila daleko silnější sestava. Hrálo se na hodně podmáčeném terénu, tomu odpovídala i hra. Nakonec jsme mohli i vyhrát, mrzí nás nezvládnuté penalty, ale i ten bod samozřejmě bereme,“ prohlásil předseda rumburského klubu. Tým z Děčínska na poslední chvíli posílil svůj velmi úzký kádr. „Vrátil se nám Chlan z Podluží, udělali jsme ještě jednoho kluka z Mělníka. Řešíme ještě Jakuba Chladu, který údajně podepsal přestup někam do Německa. Doufám, že ale zůstane,“ dodal na závěr.

MOJŽÍŘ VENKU TÁPE

Doma bodují, venku to ale na jaře fotbalistům Mojžíře stále nejde. Tentokrát prohráli 0:3 ve Šluknově. „První půle z naší strany nebyla špatná, sice jsme brzy inkasovali, ale poté jsme byli více na míči. Bohužel jsme si nevytvořili dlouho žádnou šanci, a když už, tak jsme ji neproměnili, za což přišel brejk a gól na 2:0,“ láteřil po utkání kouč Michal Kubec.

„Druhá půle už byla taková nemastná, neslaná. My jsme se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale hráli jsme jen po vápno. Opakuje se stále to samé, nehrajeme úplně zle, ale strašně se nadřeme na gól a naopak dostáváme strašně laciné branky. Nedokážeme si pomoct ani žádnou standardkou, na tom musíme zapracovat,“ kroutil hlavou lodivod aktuálně čtrnáctého celku tabulky. 

ZBYTEČNÁ ZTRÁTA

Nečekanou a zbytečnou ztrátu zaznamenala také Roudnice, která doma prohrála 2:3 se Spořicemi. „V první půli jsme hráli docela fotbal, hosté to dávali dost vzduchem. Čekali jsme, že to udržíme i po změně stran, ale bylo to spíš opačně, od nás nakopávací a soupeř více po zemi," líčil šéf roudnické lavičky Pavel Hoznédl.

„Dvakrát nám hosté utekli a dali z toho dva góly. Nebyli jsme schopni se dostat se do finálky, tlak byl spíš platonický. Je to škoda, byl to spíš remízový zápas. Těch šancí bylo na obou stranách zhruba stejně," litoval ztracených bodů.


Načítám výsledky ...