Důležité tři body v bojích ve spodních patrech tabulky získalo doma Litoměřicko B. Domácí směřovali za jasnými třemi body, v 55. minutě vedli díky dvěma brankám Husenského a trefám Čajkovského se Šimkovským už 4:0, hosté ale dvěma zásahy závěr zápasu ještě zdramatizovali. Víc už se ale neudálo a domácí se tak udrželi na 11. místě tabulky.

Podobný průběh měl i zápas ve Štětí, kde domácí taktéž ovládli první půli 3:0, ovšem na kontaktní gól hostů dokázali reagovat třemi zásahy.

Hattrick si připsal Jiří Vokoun, dařilo se i Rejmanovi, který si připsal góly dva. „Výsledek 6:1 je pro hosty až příliš krutý,“ uznal sportovně domácí manažer Milan Plíšek. „Hlavním důvodem naší vysoké výhry je především efektivita v zakončení. Soupeř měl zejména v první půli dostatek šancí, ale žádnou nevyužil, naopak nám se dařilo,“ popsal průběh střetnutí.

Jiřetín se prezentoval aktivní hrou, to ale byla voda na domácí mlýn. „Po brance na 1:3 se soupeř pokusil o zdramatizování zápasu, místo toho jsme se prosadili my a hosté rezignovali.“

Štětí se tak díky vysoké výhře posunulo už na čtvrtou příčku, o skóre před Lovosice, se kterými má ale horší vzájemný zápas.

Lovosicím nestačilo dvougólové vedení

Ani náskok 2:0 nakonec nestačil na tříbodový zisk fotbalistům Lovosic. Ti nastoupili na horké půdě Baníku Modlany, v úvodním dějství si díky brankám Waltera a kanonýra Espinosy vypracovali dvougólové vedení, domácí ale dokázali po změně stran srovnat. Loterie ze značky pokutového kopu se protáhla až do takzvané náhlé smrti, bonusový bod nakonec brali Lovosičtí, kteří zvládli drama v poměru 7:6.

„Upřímně je třeba přiznat, že za výkon ve druhé půli je remíza spravedlivá. Vyklidili jsme střed hřiště, citelně nám chyběl střídající Hušek,“ zhodnotil trenér Lovosic Roman Podrazil. „Ve druhé půli nás podržel golman Marek, Modlany sahaly po výhře.“