Kluby z popředí tabulek obou skupin dokázaly v předposledním 29. kole fotbalové I. B třídy ústeckého regionu vyhrávat. Ve skupině A vyhrála elitní čtyřka, v béčku uspěly dokonce všechny kluby top 5.

Druhé místo, které by mělo být postupové, stále drží děčínský Junior, který doma porazil Chabařovice 3:1. Herně to ale nebylo ono.

„Hra byla kostrbatá, bez lehkosti a větší aktivity. Větší klid přišel ve druhém poločase. Bylo to upracované vítězství, hosté ale nehráli vůbec špatně,“ přiznal Miroslav Tyl, vedoucí FK Junior Děčín.

Dobkovice zvládly těžké derby na půdě zkušeného Heřmanova. Vítězství 4:2 a tříbodový náskok na čtvrtý Chuderov defacto znamená pro tamní klub pomyslný bronz.

„Heřmanov je starší, ale fotbalový tým. První poločas to bylo vyrovnané, po změně stran jsme byli fyzicky lepší a domácí přehráli. Pokud se počítají vzájemné zápasy, tak budeme třetí. To je nejlepší umístění v klubové historii. A kdo ví, třeba to bude postupové místo,“ zasmál se Zdeněk Štol, kouč Dobkovic.

„Šance byly na obou stranách, výsledek mohl být i jiný. Ale Dobkovice byly fotbalovější a logicky měly s postupem času více fyzických sil. Ale my jsme nehráli zase tak špatně. Teď nás čeká přímý boj o šesté místo proti České Kamenici,“ řekl Radek Rojko, hrající trenér Heřmanova.

Po dlouhém půstu se teprve třetí jarní výhry dočkal Chlumec. Deset zápasů čítající sérii bez výhry prolomili svěřenci Romana Veselého stylově, Union Děčín rozprášili 10:1, sedm branek dali až v poslední čtvrthodině. „Na kom jiném bychom se měli chytit, než na posledním celku v domácí derniéře,“ pokrčil Veselý rameny. „Konečně jsme z toho zase měli radost a bylo to trochu veselejší, rozhodně to ale nemaže ty dva měsíce předtím,“ upozornil. „Už první půle měla být třeba 6:0, dali jsme ale jen dva góly, trefili třikrát tyče či břevna,“ vypočítával. „Po gólu a 3:0 od nás přišla hlušší pasáž, během níž jsme soupeři dovolili gól, závěru nám to ale napadalo.“

Na vině dlouhého půstu byly podle něj především rozsáhlé absence. „Měli jsme hodně zraněných, kluci se omlouvali také z rodinných důvodů. Z podzimního kádru, kde jsem měl nějakých 18 lidí, nám jich vždy třeba deset chybělo, takže jsme to hodně doplňovali z béčka,“ vysvětlil chlumecký kouč. „To ale pořád neomlouvá ty dardy, které jsme dostávali.“

„My jsme drželi krok do stavu 2:1, pak jsme odešli fyzicky a domácí nám to tam nasázeli,“ hlesl Pavel Horáček, kouč Unionu Děčín.

Odveta za podzimní porážku se v regionálním derby povedla rezervě Roudnice, která zdolala České Kopisty 2:1. „Chtěli jsme odčinit také poslední nepovedený zápas s Dobkovicemi, což se povedlo. Dostali jsme se do vedení, pak jsme ale začali zbytečně ztrácet míče. Ve druhé půlce jsme zpřesnili kombinaci a vytvořili jsme si několik šancí, z nichž jednu jsme úspěšně proměnili. Vítězství nás posunulo do středu tabulky, kam myslím po docela povedené jarní části patříme,“ řekl trenér vítězů Bedřich Matoušek.