Spolu s Litoměřickem vstoupili do soutěže mimo jiné také tři zástupci krajské metropole. Brná, Neštěmice i rezerva Army ovšem slavily plný bodový zisk.

Brná měla utkání proti Vilémovu od začátku pod kontrolou, už po čtvrt hodině hry vedla 2:0 po trefách Davida Koláře. Další zásahy přidali Suchý a jedenadvacetiletý mladík Šmilauer a zdálo se, že domácí nebudou mít problém. „Zápas se vyvíjel podle našich představ, vedli jsme už 4:1, pak jsme ale zbytečně polevili a nechali soupeře po dvou průnicích zápas zdramatizovat. V závěru jsme ale přidali definitivní pojistku díky hattricku Koláře,“ hodnotil zápas trenér Emil Rilke.

„Celkově si myslím, že jsme byli v zápase lepším týmem a výhra je zasloužená,“ dodal. „Jsme spokojení, chtěli jsme odstartovat výhrou, navíc před svými fanoušky v domácím prostředí,“ pochvaloval si splněnou misi.

ZBYTEČNÉ DRAMA

Za stavu 2:0 po dvou trefách Patrika Láchy se zdálo, že za snadnou výhrou v Proboštově míří také Neštěmice. Jenže po vyloučení Pavlíčka domácí srovnali, tři body trefil až těsně před koncem Ondřej Černý.

"Do utkání jsme vstoupili aktivně, drželi míč a zaslouženě se gólově prosadili. Soupeř se nás snažil zaskočit brejkovými situacemi, na které jsme byli připraveni. Přišly i další naše šance a po penaltě jsme zvýšili," popisoval trenér Českého Lva Jan Deutsch.

"Po vyloučení Pavlíčka záleželo, jak ustojíme tlak domácích, kteří vycítili šanci. Nakonec vyrovnali, ale my měli Ondru Černého, který byl nejlepším hráčem na hřišti. Zápas slušné úrovně, před skvělými fanoušky Proboštova. Škoda jen chování domácí střídačky," dodal neštěmický kouč.

ROZHODLA NEKVALITA VE VÁPNECH

První duel za sebou mají také fotbalisté Litoměřicka, kteří ovšem prohráli 1:3 v Mostě. "Těžko se mi to hodnotí. Oproti jarnímu zápasu s Mostem jsme byli úplně jinak nastavení, myslím, že jsme domácím nejen konkurovali, ale dokonce jsme je i přehrávali,“ řekl trenér Litoměřicka Štefan Knapík.

„Bohužel nekvalita v obou vápnech rozhodla o vítězi utkání,“ krčil rameny. „My jsme vzadu udělali dvě individuální chyby, které vedly ke gólům soupeře, naopak vepředu jsme pálili velké množství šancí. Alespoň herně se mi náš výkon líbil, věřím, že na něj navážeme o víkendu a doma to napravíme i výsledkově,“ dodal.


Načítám výsledky ...