Parádní duel viděli diváci ve Štětí, které doma v dramatickém utkání udolalo na penalty do té doby neporažené Louny. Lovosice sahaly po bodech v Srbicích, srazily je ale standardní situace, dál tápe Litoměřicko, které si z Brné odvezlo sedm gólů.

Slušně zaplněné hlediště ve Štětí rozjásal už v 17. minutě domácí Vokoun, hosté ale dokázali gólem do šatny srovnat. Čtvrt hodiny před koncem však poslal domácí znovu do vedení střelec Slanička, jenže i napodruhé stihly Louny odpovědět. Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu, v němž byli úspěšnější domácí.

„Utkala se dvě mužstva, která už před sezonou vyhlásila útok na přední příčky tabulky. Tomu odpovídala také vysoká úroveň utkání,“ pochvaloval si domácí manažer Milan Plíšek. „Zápas se divákům musel líbit, pro nás je velká škoda, že jsme neudrželi jednobrankový náskok v první půli, v jejímž závěru jsme inkasovali,“ hledal klíčové momenty střetnutí. „Bod navíc je pro nás dle mého soudu ale spravedlivý.“

Lovosice popravily standardky

Standardní situace a rozdíloví hráči srazili naděje na bodový přísun fotbalistům Lovosic. Ti se proti favoritovi ze Srbic ujali vedení, domácí ale během tří minut dvěma góly skóre otočili a nakonec vyhráli 2:1.

„Mrzí mě především první standardka, která domácí posadila na koně, vzápětí jsme dostali druhý gól,“ litoval trenér Lovosic Roman Podrazil. Utkání rozhodl kanonýr Denis Egrt. „Znám ho, je to rozdílový hráč. Je to škoda, protože na bod jsme určitě měli.“

Ve špatných výkonech pokračovali i fotbalisté rezervy Litoměřicka, kteří si z Brné odvezli hrozivý debakl 1:7. Zatímco v první půli měli hosté několik šancí, po změně stran inkasovali šest branek během 20 minut, což tým úplně rozložilo. Domácí mohli přidat další branky, několik tutovek, zejména v první půli, chytil brankář Slanina. Čestný úspěch zaznamenal Fišera.