Co je podle vás příčinou čtrnácté příčky? Je to dlouhodobý problém, nebo spíš akutní problém?
Určitě je to více faktorů. Jeden z nich je ten dlouhodobější, mužstvo totiž prochází generační obměnou. V současném týmu je minimum hráčů, kteří mají zkušenost s krajským přeborem. Dalším faktorem je, že se nám nepodařilo stabilizovat základní sestavu; ať už z důvodu zranění nebo pracovních záležitostí se nám prostřídalo více hráčů

Pohled na umístění Lovosic v předchozích ročnících říká, že krajský přebor je po postupu z I. A třídy pro tým velmi těžkou soutěží, vlastně v "covidových" sezonách jste byli vždy na sestup. Proč se nedaří týmu dosáhnout na vyšší příčky?
Ve většině týmů krajského přeboru hrají hráči se zkušeností z vyšších soutěží, v tom vidím největší rozdíl. My si bohužel po stránce ekonomické tento „luxus” nemůžeme dovolit; touto cestou se vydávat nechceme, sázíme především na vlastní odchovance.

Je něco, co můžete na podzim vyzdvihnout, pochválit, být pozitivní?
Pokud mám zůstat u A týmu, tak určitě tréninková morálka po covidové pauze a přístup mladých odchovanců, kteří se do týmu postupně zapracovávají.

Často jste si stěžoval na koncovku. Je i ta jednou z příčin nezdaru? Pohled na střelce říká, že máte jen pětigólové hráče…
Jsem o tom přesvědčen. Neproměňovali jsme vyložené šance a následně inkasovali laciné góly, pak už se z toho těžko dostáváme. Přivedli jsme hrotového útočníka Černohorského, který měl plnit společně s Waltrem a Espinosou roli kanonýra, ale bohužel se nám v pátém kole zranil a chyběl až do konce podzimu.

Které zápasy se vám na podzim povedly a na které byste naopak raději zapomněli?
Určitě jsme odehráli dobrý zápas doma s Brnou a Modrou a také v Jiřetíně. Nerad vzpomínám na všechny zápasy, ve kterých jsme dostali více jak čtyři branky. A pak také na ty, ve kterých jsme měli bodovat.

Kteří hráči tvoří osu týmu? Jinými slovy - pokud chybí, je to znát.
Nerad bych se zaměřoval jen na jednotlivce, pro mě je každý hráč důležitý, i ten na lavičce. My musíme podávat týmové výkony, pak můžeme pomýšlet na větší zisk bodů.

V brance máte veterána Loubala. Co říct na jeho adresu? Jak jeho zkušenosti působí v kabině, na hřišti?
Tak tohle je ikona a „profesionál“, kterého by chtěl mýt každý v klubu. Už jen to, jakým způsobem se připravuje na zápasy a tréninky je obdivuhodné. Kdo ho zná, tak ví, že u něj věk nehraje roli, dokáže udělat legraci, ale jakmile vstoupí na hrací plochu, je připraven tam nechat všechno pro úspěch týmu.

Tomáš Loubal, brankářský veterán ve službách Lovosic
Dokud budu pro tým platný, zachytám si rád i nadále, říká veterán Loubal

Do hry se dostáváte stále i vy. Jak se na trávníku cítíte, stále ještě stíháte tempo krajského přeboru?
Tempo nejvyšší krajské soutěže je skutečně vysoké. Kdo hrál fotbal, tak dobře ví, že s přibývajícím věkem ztrácí na rychlosti. Tu musíme my starší hráči nahradit zkušeností a přehledem ve hře. Kondici si musím udržovat individuálně. Já osobně to mám tak, že se na mém startu musí shodnout realizační tým . A ten tvoříme čtyři - já, Rambousek, Janda a Loubal.

Jak je pro vás náročné být zároveň hráčem i trenérem? Například modlanský Michal Doležal říká, že se mu těžko toto kloubí, že na hřišti nemá takový přehled, tak se mu těžko koučuje.
My máme poměrně mladý a nezkušený tým, proto mám opačnou zkušenost, než má Michal. Na hřišti se mi daří lépe s hráči komunikovat po taktické stránce. Koučink z lavičky mají zase na starosti asistent Rambousek a zkušený pan Janda.

Už jste vyzdvihl tréninkovou morálku. Jaká byla během covidu? Pracovali hráči individuálně?
S tréninkovou morálkou problémy nemáme, spíš je tu problém doby - hráči chodí do práce na směny a mladí studují, proto musíme tréninky přizpůsobit jejich volnu. V době covidu jsme se snažili hráče udržet alespoň v kondici individuálními tréninky, ze kterých jsme si díky chytrým aplikacím dělali výstupy.

Na jaře budete mít jasný úkol - záchranu, Co by případný sestup pro lovosický fotbal znamenal? Je rozdíl hrát krajský přebor a I. A třídu?
Věříme v záchranu a uděláme pro ni v zimní přípravě maximum. Možná to tak nevypadá, ale je velký rozdíl mezi krajským přeborem a I. A třídou, to mohu osobně podepsat i z pohledu hráče.

Bohušovice (v bílém) - Union Děčín 5:0
Bohušovicím přetahují hráče ambiciózní Pokratice. Lov začíná už v mládeži

Plánujete v zimě posílit? A jak bude vypadat zimní příprava týmu?
Chceme přivést dva zkušené hráče a udržet tým pohromadě. Zimní přípravu budeme absolvovat od 18. ledna v domácích podmínkách, které máme na krajský přebor nadstandardní. V plánu máme odehrát pět přípravných utkání s mužstvy z I. A třídy a krajského přeboru. Jsou jimi Neštěmice, Nový Bor, Skalice, Dobroměřice a pravděpodobně Bílina.

Věříte, že se soutěž napotřetí dohraje, nebo se obáváte varianty covidu omikron?
Vzhledem k tomu, že se podařilo odehrát podzimní část soutěže, tak tomu věřím. Stačí když se na jaře odehraje alespoň část zápasů.

Jaké má fotbal v Lovosicích postavení? Po boku špičkové házené to asi není úplně nejideálnější pozice, co říkáte? Ať už co s zájmu sponzorů týče, tak i divácké přízně…
S tím úplně nesouhlasím. To, že máme špičkovou házenou neznamená, že ostatní sporty v Lovosicích jdou stranou. Díky městu máme zázemí, které by nám mohli závidět z vyšších soutěží. Na ekonomickou stránku se ale začíná podepisovat i covid. Sehnat dneska peníze do sportu je velmi obtížné, proto bych touto cestou chtěl všem našim partnerům a městu Lovosice poděkovat za jejich přízeň a podporu.

I na podzim chodily na fotbal v Ústeckém kraji zajímavé fanynky
Brankáři koukají fanynkám na prsa a pouští hloupé góly. Stojí to prý za to!

A jakou máte pozici v okrese v kontextu ostatních klubů? Litoměřicko, Pokratice..? Mám tím na mysli získávání hráčů a spolupráci s těmito celky?
Na spolupráci v okrese si nemůžeme stěžovat. Pokud se jedná o přestupy mládežnických hráčů, tak se vždy snažíme dohodnout bez finanční kompenzace. Na prvním místě jsou hráči. Ohledně Litoměřicka mohu konstatovat, že v současnosti máme nejlepší vztahy. Spolupráce mezi oběma kluby je na velmi vysoké úrovni. Hodně tomu pomohlo, že se v obou klubech změnilo vedení a s ním i pohled na výchovu mládeže.

Máte poměrně početnou mládež - daří se áčko doplňovat dorostenci?
Snažíme se mladé hráče zapojovat do dospělého fotbalu co nejdříve, aby pro ně byl přechod, pokud možno, nejjednodušší. Důkazem jsou v týmu odchovanci Petrus a Svoboda (04), Rambousek, Pokorný, Zuch a Kovařík (02), Chládek (01), kteří se zapojili do podzimní části soutěže.

Na závěr se zeptám na vizi klubu do budoucna. Už jste naznačil, že mládež je pro vás hodně důležitá…
V posledních letech jsme si dali jasný cíl, a to jít cestou výchovy mládeže s návazností na A mužstvo. V mládeži spolupracujeme s klubem FK Ústí nad Labem, kam posíláme naše talentované naděje, ty šikovnější končí v prvoligových klubech jako Kočina s Novotným v SK Slavia Praha.

A krajský přebor je pro vás dostačující soutěží?
Krajský přebor bereme jako odpovídající soutěž. O vyšší soutěži se můžeme bavit pouze za předpokladu, že by se nám podařilo sehnat dlouhodobě silného partnera, který by klub finančně zabezpečil. Na závěr chci všem příznivcům kopané a té lovosické zvlášť popřát hodně zdraví v novém roce 2022.