Litoměřičtí strávili pět dnů od středy do neděle v Desné v Jizerských horách, kde naháněli fyzickou kondici a pilovali i další věci. „V plánech byl případně i jeden přátelský zápas, který jsme měli odehrát v sobotu dopoledne, ale nakonec jsme nesehnali soupeře,“ uvedl litoměřický lodivod.

Ten líčil průběh soustředění v sobotu po večerním tréninku, kdy tým společně sledoval čím dál tím víc populárnější zápasnickou show. „Nerušíte, už máme po trénincích a po večeři, akorát tu s hráči koukáme na Clash of stars,“ zněla jeho první odpověď.

„Se soustředěním jsem spokojený tak ze dvou třetin. Je tu sice 16 hráčů, takže kvalitu máme, ale zhruba pět kluků nám tu chybí,“ pokračoval v hodnocení samotného kempu v horách. „S celkovou přípravou jsem ale spokojený. Stabilně nám chodí kolem osmnácti lidí, máme tedy širší kádr, který se snažíme protočit i během zápasů. Proto zatím moc nekoukáme na výsledky,“ dodal k přípravným duelům, v nichž zatím Litoměřicko padlo 1:8 proti Brozanům a 0:7 proti Lounům. „Vždycky dostaneme dva, tři góly a sesypeme se,“ mrzí ho nejvíc v obrazu hry.

ŠANCE PRO MLADÍKY

Šanci v přípravě dostávají i mladí odchovanci, některé z nich už Knapík stavěl i během podzimu. „Máme dva hráče ročníku 2004, kteří skončili v létě v dorostu, a pak jednoho ještě o rok mladšího z dorostu FK Ústí nad Labem,“ poodhalil. Další případné posily ale nerozvedl.

Litoměřicko bude chtít na jaře začít rozhodně lépe, než odstartovalo do první poloviny sezóny. „Začátek nám nevyšel, naopak v závěru se nám povedla celkem dobrá série. Škoda, že jsme nevyhráli v závěru s Proboštovem, pak bych byl asi velice spokojený, takhle bych podzim hodnotil řekněme na padesát procent,“ uzavřel šéf lavičky aktuálně devátého týmu krajského přeboru.

Zimní příprava Litoměřicka:
13.1., Litoměřicko – Brozany 1:8
20.1., Litoměřicko – Louny 0:7
3.2., 13.00 UT Brozany: Litoměřicko – Štětí
10.2., 15.00, UT Děčín: Junior Děčín – Litoměřicko
17.2., ??:??, UT Lovosice: ASK Lovosice – Litoměřicko
24.2., 10.00, Praha: Meteor Praha – Litoměřicko
2.3., ??:??, Roudnice: Roudnice nad Labem – Litoměřicko